„Ježiš jej povedal: Nedotýkaj sa ma zato, že som ešte nevystúpil k Otcovi, ale choď k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k svojmu Otcovi a k vášmu Otcovi, k svojmu Bohu a k vášmu Bohu.“  Evanjelium podľa Jána 20:17 (ekum. preklad)

V to ráno vzkriesenia Ježiš nedovolil Márii, aby sa Ho dotkla. V podstate povedal: „Nebude to ďalej tak ako doteraz. Nemôžeš ma držať tak ako dosiaľ. Je to nová zmluva.“

Potom povedal kľúčovú vetu: „Choď k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k svojmu Otcovi a k vášmu Otcovi, k svojmu Bohu a k vášmu Bohu“ (Ján 20:17). Že Ježiš nazval Boha svojím Otcom, bola jedna vec. Ale On povedal: „Vystupujem k svojmu Otcovi a k vášmu Otcovi...“ Inými slovami: „On je teraz aj vaším Otcom.“

Ak si vyrastal bez otca, Boh môže byť tvojím otcom, ktorého si nikdy nemal. Ježiš nám svojou smrťou na kríži a vzkriesením z mŕtvych otvoril nový vzťah. Už viac nemusíme ísť cez kňaza, keď hľadáme zmierenie našich vín, pretože Ježiš za naše hriechy obetoval dokonalú obeť a ďalšiu už netreba. Dal nám voľný prístup k Bohu Otcovi, ku ktorému môžeme v čase potreby prísť.

Poznáš Boha ako Otca? Alebo ti pripadá ako nejaká vzdialená sila? V tom prípade mám pre teba dobrú správu: Boh nie je len nejaká sila či vzdialená energia niekde vo vesmíre. Je osobou, je starostlivý a miluje ťa. A to je dôvod, prečo poslal Svojho Syna, aby zomrel na kríži namiesto nás.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 468 krát

Zdieľajte: