„A neopíjajte sa vínom, v ktorom je roztopašnosť, ale buďte naplnení Duchom.” Ef 5,18

Biblia nám hovorí, aby sme boli naplnení Duchom. No rozmýšľal si niekedy nad tým, čo to vlastne znamená?

Niektorí ľudia to chápu tak, že je potrebné mať emocionálny zážitok. Samozrejme, môže to zahŕňať aj to, no nie zakaždým. Znamená to, že môžeš byť naplnený Duchom a neprežívať nič emocionálne.

No je tu jeden problém: Často potom vidíme, ako sa dejú v cirkvi bizarné veci a sú pripisované práve Duchu Svätému. Ľudia tvrdia, že im Duch hovorí, aby tieto veci robili. Ale nachádzame tieto veci v Biblii? Odpoveď je – nie. Takže pochádzajú tieto veci z Ducha? Nemyslím si.

Tak čo potom znamená „byť naplnení Duchom”? Mohli by sme to prirovnať k šoférovaniu auta. V druhej kapitole Skutkov apoštolov čítame o dni Letníc, príbehu explózie Ducha Svätého, ktorý uviedol cirkev do pohybu. Tak ako, keď sadneš do auta, vložíš kľúč do zapaľovania a posunieš ním, nastane explózia, ktorá naštartuje auto. Potom ho už nemusíš štartovať znova počas šoférovania. Potrebuješ pre štart tú prvú explóziu.

Je úžasné, keď môžeš zažiť aj emocionálnu skúsenosť. Ale musíme pamätať na to, čo hovorí Biblia: „Spravodlivý z viery bude žiť” (Rim 1, 17). Život kresťana je cestou viery, nie cestou pocitov. Emócie prichádzajú a odchádzajú. Ale spravodlivý bude žiť z viery.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 315 krát

Zdieľajte: