Sudán: Kuwa Bashir

Ak však trpí ako kresťan, nech sa nehanbí, ale nech oslavuje Boha za toto meno.“ 1. Pt 4:16

„Ak umriem, budem veľmi šťastný, lebo zanechám príklad, ktorý budú môcť nasledovať ostatní kresťania.“  

Kuwa Bashir, sudánsky mládežnícky kazateľ, sa poctivo pripravoval na ďalšiu biblickú hodinu, keď odrazu začul hrozné, i keď nie neočakávané správy. Bol rok 1987 a vláda sudánskych moslimských vojenských zložiek práve ovládla oblasť Modrého Nílu.

Moslimské vojenské zložky čoskoro zatkli Bashira a boli odhodlaní donútiť každého, aby prestúpil na islam. Kým Bashira prepustili, bili a mučili ho sedem dní, no odmietol konvertovať. Povedali mu, aby už nikdy nezorganizoval mládežnícke aktivity, a aby nikdy nevstúpil do kostola, no Bashir odmietol nechať sa zastrašiť. Vedel, že islamské vojenské zložky nemajú dosah na jeho dušu.

Keď ho zatkli druhýkrát, Bashir svedčil: „S radosťou zomriem bez strachu tak ako Ježiš na kríži.“ Pokračoval v rozprávaní o Bohu svojim väzniteľom a strážnik, ktorý naňho dohliadal, sa mu vyhrážal, že ho nechá zastreliť. Namiesto toho sa rozhodli naliať Bashirovi na ruky kyselinu, ako neustálu pripomienku jeho odmietnutia konvertovať na islam.

No Bashirova viera ostala pevná a dnes jeho spálené, nepoužiteľné ruky slúžia ako živé svedectvo mladým v utečeneckom tábore Bonga na sudánsko-etiópskej hranici, kde pracuje.

Správa, ktorú martýri vysielajú skrze ich dramatickú smrť, musíme zdieľať svojimi životmi každý deň. Musíme byť živým svedectvom o Božej milosti. Možno nikdy nerozšírime rady martýrov a nikdy kvôli našej viere v Krista neumrieme. No každý deň máme možnosť žiť pre Neho. Hovorí sa, že „čo nás nezabije, to nás posilní.“ Prežijeme utrpenia, aby sme žili ďalej a mohli hovoriť iným o Božej milosti. Je tvoj život zjazvený utrpením? Nehanbi sa. Nech sú jazvy tvojím svedectvom. Nech rozprávajú tvoj príbeh všetkým, ktorí vidia tvoju neochvejnú vieru.  

Extrémne zamyslenia od organizácie Voice Of Martyrs (Hlas mučeníkov). Príbehy prenasledovaných kresťanov. Použité s povolením VOM.

Extrémne


Prečítané 444 krát

Zdieľajte: