Severná Kórea: jediný svedok

Toto slovo je spoľahlivé a zaslúži si byť úplne prijaté: Ježiš Kristus prišiel na svet spasiť hriešnikov.“ 1. Tim 1:15

Ako sa pomaly preberal z bezvedomia, jeho oči si zvykli na dym. Kričal na svojho kazateľa, ale nikto mu neodpovedal. Zdesený si začal vykopávať cestu von spod hromady tiel a trosiek.

V to ráno bol so skupinou 190 severokórejských veriacich, keď k nim vtrhla polícia, obkľúčili ich a násilne ich odviedli do centra mesta.

Pred nimi stál Kim Il Sung, ich národný vodca. Bezcitný diktátor sa postavil do stredu námestia a do prachu na zemi nakreslil čiaru, prikazujúc tým, ktorí chceli žiť, aby zapreli Krista a prešli za čiaru.

Nikto nevykročil vpred. Rozzúrený Kim Il Sung prikázal, aby skupinu spolu s dynamitom hodili do baníckeho tunelu. Poslednú vec, ktorú si pamätá veriaci, ktorý ako jediný prežil, bol jeho kazateľ, ktorý utešoval a povzbudzoval skupinu. Keď si uvedomil, že prežil len on, kričal: „Prečo Bože? Prečo si ma nenechal umrieť s ostatnými?“

Boh v okamžiku naplnil jeho srdce pokojom, a odrazu vedel, že niekto musí ostať a byť svedkom ich viery. Toto bol prvý z mnohých brutálnych útokov Kim Il Sungovej formy komunizmu a uctievania, ktoré sa volalo Juche. Správy o tejto hrdinskej udalosti sa medzi kresťanmi rýchlo rozšírili a aj v súčasnosti sa o nej v Severnej Kórey rozpráva.

Rovnako ako veriaci v tomto príbehu, aj hasiči, ktorí prežili teroristický útok na Svetové obchodné centrum (World Trade Center) nie sú len tichými svedkami. Napriek tomu, že nevedia vysvetliť, prečo oni prežili a ich kamaráti nie, sú úprimnými vlastencami, ktorí vedia, že niekto musí ostať, aby rozpovedal príbehy tých, ktorí umreli pri pomoci druhým, a obetovali sa, aby iní mohli žiť. Ako kresťan môžeš rozprávať o ešte väčšom príbehu prežitia. Ježiš neprežil ukrižovanie. On ho premohol. Nielenže prežil túto ťažkú skúšku; on zvíťazil. Vrátil sa vo vzkriesenom tele, aby túto správu doručil svojim učeníkom, ktorí to chvíľu nato povedali svetu. Ježiš zomrel pri záchrane ostatných; aby oni mohli žiť. No opäť žije, vstal z mŕtvych a svetu ponúka spásu.

Extrémne zamyslenia od organizácie Voice Of Martyrs (Hlas mučeníkov). Príbehy prenasledovaných kresťanov. Použité s povolením VOM.

Extrémne


Prečítané 471 krát

Zdieľajte: