Nato Peter otvoril ústa a hovoril: „Naozaj, teraz poznávam, že Boh nikoho neuprednostňuje (Sk 10, 34).

Pred viac ako päťdesiatimi rokmi žil pastor Charles, známy medzi svojimi kamarátmi ako Chuck. Cítil, že Boh ho povolal vyučovať Bibliu zrozumiteľným spôsobom. Stal sa pastorom malého zboru známeho ako Calvary Chapel v Orange County v Kalifornii.

Kultúrna revolúcia bola v plnom prúde a deti hromadne strácali rozum. Sex, drogy a  rock ‘n’ roll boli mantrou týchto dní. Rodičia si mysleli, že celá generácia je stratená.

Chuck sa pozeral na týchto hippies a rozhodne s nimi nechcel mať nič do činenia. Ale jeho žene Kay, jednej z neospevovaných hrdinov Ježišovho hnutia, ležali tieto deti úprimne na srdci a modlila sa za ne.

Jedného dňa ich dcéra priviedla domov skutočného hippies. Ukázalo sa, že je kresťan a rozprával o tom, ako jeho kamaráti prichádzajú k viere v Ježiša. Chuck a Kay chceli pre nich otvoriť ich zbor Calvary Chapel, a tak Chuck predložil návrh na stretnutí starších.

Ale starší nechceli hippies v zbore, pretože by svojimi bosými nohami zašpinili nový koberec. A tak v najbližšie nedeľné ráno stál Chuck pri hlavnom vstupe s lavórom s vodou a uterákom, pripravený umyť im nohy, aby mohli prísť do zboru.

Chuck vyhral bitku. Hippies začali prichádzať a stali sa súčasťou moderného prebudenia známeho ako Ježišovo hnutie, ktorého pôsobenie pokračuje dodnes. Chuck Smith bol ochotný prekonať osobné predsudky a povedať: „Áno, Pane.“

Je v tvojom živote niekto odlišný? Niekto, koho úplne nemáš záujem získať? Si ochotný prekonať osobné predsudky? Si ochotný povedať: „Áno, Pane“?

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 509 krát

Zdieľajte: