„Po nemnohých dňoch zobral mladší syn všetko, odsťahoval sa do ďalekej krajiny a tam v hýrení premrhal si imanie.“ Lk 15:13

Uvažoval si niekedy nad tým, či ti Boh odpustí, alebo ešte dá ďalšiu šancu? Možno si myslíš, že si už zašiel priďaleko pre hriechy, ktoré si napáchal.

Ježiš rozprával príbeh o márnotratnom synovi, ktorý ušiel z domu. Vzal peniaze, ktoré dostal ako dedičstvo, a premrhal ich na prostitútky a zábavu. Potom, keď sa mu peniaze minuli, a priatelia ho opustili, márnotratník prišiel k rozumu a vrátil sa domov. Otec ho láskavo privítal a odpustil mu. Ježiš to rozprával preto, aby sme mali predstavu o Bohu. Sme ako ten márnotratný syn, ktorý ušiel od Boha. Ale ak sa odvrátime od hriechu a vrátime sa k Nemu, odpustí nám.

Ale čo ak po niekoľkých mesiacoch doma unavilo márnotratného syna potĺkať sa pri otcovi a povedal: „Znovu odchádzam.“ Povedzme, že by odišiel a urobil to isté, čo predtým, a potom by sa vrátil domov. Myslíš, že by mu otec odpustil aj druhýkrát? Áno. A keby odišiel aj tretí raz a urobil to znovu. Odpustil by mu aj do tretice? Áno. Čo ak by to spravil aj štvrtýkrát? A piatykrát? Odpustil by? Áno, áno a znovu áno.

Podobne sa môžeš pýtať aj ty: „Ak zhreším proti Bohu, odpustí mi? Určite. Čo ak to preženiem viackrát? Aj tak mi odpustí? Áno. Bude odpúšťať znovu, znovu a znovu.

Nezáleží na tom, čo si urobil. Nezáleží na tom, aký hriech si spáchal. Boh čaká pripravený odpustiť ti, ak k Nemu prídeš.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 480 krát

Zdieľajte: