„Isteže preto sa unúvame a zápasíme, lebo máme nádej v živom Bohu, ktorý je Spasiteľom všetkých ľudí, najmä veriacich.“ (1Tim 4: 10)

Náš život má počiatok v utrpení. Životná cesta človeka je poznačená bolesťou a tragédiami, a naše životy končia po boku nepriateľa zvaného smrť. Ten, kto si myslí, že môže uniknúť chápadlám utrpenia a sklamania, jednoducho nemá dostatočnú vedomosť o Biblii, histórii alebo živote. Majstrovský hudobník vie, že slávu a uznanie predchádza utrpenie. Pozná hodiny, dni a mesiace vyčerpávajúceho cvičenia a sebaobetovanie, ktoré stoja za jednou hodinou dokonalého prevedenia, keď je jeho majstrovstvo vyzdvihnuté. Študent vie, že roky štúdia, núdza a sebazaprenie predchádzajú víťazoslávny deň promócií a vyznamenania. Áno, každý sa stretne s mrakmi utrpenia, no Boh hovorí: „Prichádzam k tebe uprostred hustého a tmavého mračna utrpenia.“ Skrze vieru môžeš vidieť Jeho svätú tvár aj uprostred búrky. Boh má vo všetkom utrpení svoj plán a zámer.

Modlitba dňa

Nebeský Otec, pomôž mi pamätať na to, že žiadne moje utrpenie nie je nadarmo. Uč ma cez to viac o Tvojej láske a úteche.

Billy Graham Evangelistic Association

graham


Prečítané 492 krát

Zdieľajte: