„Nato povedal Hospodin Satanovi: Všimol si si môjho služobníka Jóba? Lebo na zemi nieto jemu podobného, bezúhonného, úprimného, bohabojného muža, ktorý by sa stránil zlého.“ Job 1,8

Zakaždým keď čítam Knihu Jób, prvá vec, čo mi napadne, je: „Pane, ak sa ti stane, že budeš na mňa výnimočne hrdý, necháš si to prosím pre seba? Nemusíš sa chvastať, keď bude nablízku Lucifer.“ (nie že by bol)

Jób v 1. kapitole nám odhaľuje to, že diabol má prístup k Božiemu trónu aj po páde Adama a Evy v raji. Taktiež vidíme, že napriek jeho moci a zlým úmyslom si musí prísť pýtať povolenie, ak sa jedná o Božie dieťa. Je to kvôli ochrane, ktorú okolo nás postavil náš Pán.

No raz príde deň, keď zomrieš. Nikomu nebolo nikdy garantované, že sa dožije 90, 100 alebo 50, 60, či 80 rokov. Nevieme, kedy nastane náš čas. Preto buďme vždy nastavení stretnúť sa s Bohom, a žiť tak svoje dni, aby stáli za to. Nespoliehaj sa na to, že si to s Bohom urovnáš, keď budeš starý. Nemusí sa ti ten luxus dlhého života dostať. Slúž mu teraz, koľkokoľvek rokov máš.

V Novom Zákone môžeme čítať príbeh, ako Ježiš hovorí Petrovi: „Šimon, Šimon, ajhľa, satan si vás vyžiadal, aby vás preosial ako pšenicu; ale ja som prosil za teba, aby tvoja viera nezanikla. A ty časom, až sa obrátiš, utvrdzuj svojich bratov.“ ( Lk 22, 31-32)

Toto je pre nás pripomienkou, že kedykoľvek príde diabol klopať na naše dvere, je dobré povedať: „Pane, mohol by si ísť otvoriť ty?“ Nemôžeme si sami poradiť s diablom. Aj keď je silným nepriateľom, nie je mocnejší ako Boh. Nechceme sa preto s ním sami zahrávať, ale radšej stáť za Božou ochranou.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 461 krát

Zdieľajte: