„A všetci, ktorí chcú pobožne žiť v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.“ (2Tim 3:12)

O britskom kazateľovi Johnovi Wesleym sa hovorí jeden príbeh. Keď raz jazdil na koni, zrazu si uvedomil, že prešlo niekoľko dní, čo nebol prenasledovaný pre svoju vieru. Celé tri dni ho nezasiahla žiadna tehla ani vajce, čo bolo zjavne bežné, keď Wesley povstal, aby kázal. Zostúpil teda z koňa a volal na Boha: „Je možné, že som zhrešil a odpadol od Teba?“ Potom si kľakol na kolená a žiadal Boha, aby mu ukázal, či sa voči nemu nejako previnil.

Medzitým ho jeden muž pozoroval a počúval. Pomyslel si: „Tento kazateľ je šialený. Veď ja mu ukážem.“ Zodvihol tehlu a hodil ju do Wesleyho tak, že len o kúsok minula jeho hlavu. Keď však Wesley zbadal tehlu, vyskočil a radostne zvolal: „Vďaka Bohu, všetko je v poriadku! Boh je stále blízko mňa.“

Diabol nám bude navonok oponovať a pokúšať sa zastaviť nás prenasledovaním. Je však aj iný, oveľa rafinovanejší spôsob, ako na nás môže útočiť. Bude nám šepkať do ucha: „Si taký silný. Si Boží muž (alebo žena). Tvoje slová sú prenikavé. Si úžasný. Si neuveriteľne skvelý.“

Diabol vie, že pýcha predchádza pád. Vie, že pýcha zrejme spôsobila pád väčšieho množstva ľudí než akýkoľvek iný hriech. O pýche vie všetko, pretože práve ona ho doviedla k pádu.

Biblia hovorí: „A všetci, ktorí chcú pobožne žiť v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.“ (2Tim 3:12) Žiješ pobožný život? Potom sa priprav, pretože ako nasledovníka Ježiša Krista ťa neminie prenasledovanie.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 492 krát

Zdieľajte: