„A nebojte sa tých, ktorí zabíjajú telo, ale dušu nemôžu zabiť;  bojte sa skôr Toho, ktorý aj dušu, aj telo môže zahubiť v pekle.“ (Mt 10:28)

Vždy sa pousmejem nad tým, keď niekto povie: „Mám niekoľko otázok, ktoré sa chcem Boha opýtať, keď sa dostanem do neba.“ Pri všetkej čestnosti, v živote máme otázky: Prečo Boh dovolil túto tragédiu? Prečo Boh dovolil, aby sa stalo toto?

Verím však, že sekundu po tom, čo sa dostaneme do neba, nás tie otázky viac nebudú trápiť. Uvidíme Boha takého, aký je a všetko ostatné do seba bude zapadať.

Momentálne je naše pochopenie ohraničené. Je veľmi obmedzené. Božia múdrosť je však neuveriteľne nekonečná a veľká. Biblia vraví: „Doteraz totiž vidíme len hmlisté obrazy, akoby v zrkadle, ale potom tvárou v tvár. Doteraz poznávam čiastočne, ale potom poznám tak, ako aj mňa poznal (Boh) (1Kor 13:12).

Nebo bude väčšie než čokoľvek, čo sme si kedy predstavovali. Môžeme si zobrať najúžasnejšiu vec, akú sme kedy v živote zažili, vynásobiť ju miliónkrát a dostaneme len letmý pohľad na to, ako bude vyzerať nebo. Dobrá správa je, že to bude trvať navždy.

S týmto pohľadom sa poďme zamyslieť nad tým, čoho sa skutočne bojíme. Predstavme si ten najdesivejší scenár zo všetkých. Čo je to? Najhorší scenár nie je zomieranie. Najhorší scenár je zomieranie bez Ježiša. To je najhorší scenár. Zahŕňa všetky strachy.

Ježiš povedal: „A nebojte sa tých, ktorí zabíjajú telo, ale dušu nemôžu zabiť;  bojte sa skôr Toho, ktorý aj dušu, aj telo môže zahubiť v pekle“ (Mt 10:28). Ak dôveruješ Kristovi, neboj sa. Žiť je Kristus a umrieť zisk. Naše životy sú v Božích rukách.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 631 krát

Zdieľajte: