Dobrovoľníci: Jakub Šofranko - evs.sk

Spolupracovník: Jakub Šofrankopreklady článkov pre chcemviac.com

Rozhovor vznikol v roku 2018.

Ako si sa dostal k EVS?

K EVS som sa dostal cez svoju manželku, ktorá zahliadla na fakulte, ktorú navštevuje (Evanjelická Bohoslovecká fakulta) plagát, v ktorom stálo, že hľadajú spolupracovníkov na pomoc s web stránkou chcemviac.com

Prečo si sa rozhodol spolupracovať s Evs?

Bola to dobrá šanca na flexibilnú brigádu popri vysokej škole a tiež samozrejme brigáda, ktorou môžem pozitívne ovplyvniť mnoho ľudí.

Čo je pre teba Evs?

Je to pre mňa skvelá myšlienka, ktorá prináša Božie Slovo ľuďom všetkých vekových kategórii. Okrem konferencií a vydávania kníh aj prostredníctvom internetu, či už formou web stránky (rôzne články, videá, podcasty) ale aj formou ranných zamyslení, ktoré chodia priamo na e-mail. Je to dostupné pre pracujúcich ľudí, ktorý často krát nemajú veľa času nazvyš, ale taktiež aj pre študentov či dôchodcov.

Ako slúžiš v Evs?

Prekladám články z angličtiny do slovenčiny pre web stránku chcemviac.com.

Odkiaľ pochádzaš?

Pochádzam z dedinky Medzianky v okrese Vranov nad Topľou.

Kde pracuješ / študuješ, čo momentálne robíš?

Momentálne študujem na magisterskom stupni analytickú chémiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Aktuálne som študentom 4. Ročníka.

Kam chodíš do zboru?

Som členom cirkevného zboru Hanušovoce nad Topľou, ktorý navštevujem ak som doma v Medziankách. Väčšinu roka som však v Bratislave, kde študujeme a žijeme spolu s mojou manželkou a navštevujeme cirkevný zbor Petržalka, v ktorom aj slúžime.

Čo sa ti na EVS páči?

Páči sa mi najmä to, že je pre každú vekovú kategóriu. Každý si tu nájde to svoje a taktiež to, že je to ľahko prístupné aj pre ľudí z vonku – mimo cirkev. Tu spomeniem napríklad minikonferncie, ktoré sa konajú pár krát do roka a kde vždy nájdem mnoho inšpiratívnych myšlienok, je to príjemný oddych v dobrej spoločnosti s podnetnými prednáškami, dobrou hudbou a musím povedať že aj dobrou kávou! Na tieto akcie si vždy nájdeme radi čas aj s mojimi rodičmi a manželkou.

Čo by si na EVS zmenil/a, resp. čo sa ti nepáči?

Toto je fakt ťažká otázka. S manželkou sme dlho a dobre premýšľali, čo sa nám na EVSku nepáči, ale neprišli sme na to ani obaja. Keďže sme nadšencami literatúry, ktorú vydáva a máme asi každú knihu doma, nemáme žiadne výhrady.

Kde sa vidíš o 5 rokov?

Vidím sa na nejakej fare s mojou rodinou. Keďže moja manželka je veríme budúca farárka ECAV vidím sa v CZ, v ktorom žijeme a slúžime. Vidím sa v práci, ktorú som sa naučil mať rád. A verím, že budem môcť i naďalej robiť niečo pre EVS.

Chceš sa pridať
k našej službe?

Aktívne vyhľadávame spolupracovníkov a podporovateľov našej služby. Bez takýchto ľudí by sme nemohli robiť našu prácu. Ak sú vám naše ciele a práca sympatické, pridajte sa k nám.

konferencia EVS

Evanjelium nešírime sami

Pomáhajú nám mnohí dobrovoľníci a spolupracovníci. Tu sú niektorí z nich.

Bankové spojenie

IBAN: SK42 1100 0000 0026 6445 5015
SWIFT: TATRSKBX
KS: 0558
VS: 012020

Chcete dostávať zamyslenia emailom?

Kancelária Bratislava

Legionárska 4
(korešpondenčná adresa)
P.O.BOX 104,
814 99 Bratislava 1

Tel.: 0911 798 800
e-mail: lydia@evs.sk

Kancelária Prešov

Hlavná 137
(korešpondenčná adresa)
P.O.Box 147,
080 01 Prešov

Tel.: 0911 784 800
e-mail: evs@evs.sk