Saudská Arábia: pastor Wally

My sme predsa chrám živého Boha.“ (2. Kor 6:16)

„Pane, dnes večer sa tu môže stať čokoľvek,“ modlil sa pastor Wally, „prosím ťa však, nedovoľ im zobrať mi život.“

Ako bitka pokračovala, pastor Wally sa stále modlil za svojich saudských mučiteľov. Uprostred modlitieb si spomenul na verše, ktoré hovoria, že naše telá sú chrámom Ducha Svätého.

„Ďakujem ti, že mi dovoľuješ byť tvojím chrámom,“ modlil sa Wally, „verím, Bože, že nechceš chrám, ktorý je zbúraný a zneužívaný nepriateľom. Chceš chrám, ktorý je oslávený a plný Tvojej nádhery. Prehlasujem úplné obnovenie môjho tela, Pane. Bez ohľadu na to, čo mi títo mučitelia spravia, modlím sa, aby si bol ešte viac oslávený, keď budem úplne uzdravený. Ľudia neuvidia ani známku toho, čo títo mučitelia môjmu telu urobili.“

Na chrbát a nohy pastora Wallyho dopadali údery palice a jeho ruky a chodidlá boli pohmoždené tak, že sa už takmer nedali používať. Nakoniec, keď už boli príliš unavení z mučenia tohto kresťana, doviedli ho späť do jeho cely.

Wally sa hodiny modlil a potom upadol do prerušovaného spánku, počas ktorého cítil Božiu prítomnosť a hojivý dotyk. Keď sa zobudil, jeho ruky a nohy boli uzdravené. Necítil žiadnu bolesť z predošlej bitky. Wallyho premohlo, ako ho Boh uzdravil.

Zašiel pastor Wally priďaleko, keď sa vo viere modlil za svoje uzdravenie? Zneužil počas svojej bezočivej žiadosti Písmo? Dôkazy nám naznačujú, že Wally nič z týchto vecí nespravil. V skutočnosti len zobral Boha za slovo. Mnohým kresťanom by prospelo, keby to robili tiež. No nemôžme zobrať Boha za slovo, ak Jeho Slovo nepoznáme. Pastor Wally si bol schopný spomenúť na povzbudivé verše v čase núdze, lebo nad Písmom strávil veľa času. Mnohí verní kresťania, ktorí sú mučení, nie sú okamžite uzdravení, no Boh si používa naše svedectvá, či sme uzdravení, alebo nie. Si schopný spomenúť si na Božie Slovo, keď treba? Vieš viac o Písme, než poznáš Písmo samotné? Povedz Bohu, že si pripravený zobrať Ho za slovo.  

Extrémne zamyslenia od organizácie Voice Of Martyrs (Hlas mučeníkov). Príbehy prenasledovaných kresťanov. Použité s povolením VOM.

Extrémne


Prečítané 2584 krát

Zdieľajte: