„Ten, čo dosvedčuje tieto veci, hovorí: Áno, prídem čoskoro! Amen, príď, Pane Ježišu!“ (Zjv 22:20)

Mnohí ľudia sa dnes nazývajú znovuzrodenými kresťanmi. Ešte viac ľudí o sebe hovorí, že veria v Boha. Skúsme si teda urobiť jednoduchý test nášho vzťahu s Bohom. Predstav si, že by som ti teraz s určitosťou povedal, že Ježiš sa druhýkrát vráti na zem presne o 15 minút. Aká by bola tvoja reakcia?

Ak tvoje srdce poskočilo a podobne ako apoštol Ján si si povedal: „Amen, príď, Pane Ježišu!” usudzujem, že tvoj život s Bohom je v poriadku.

Ale ak sa tvoje srdce preľaklo a povedal si si: „15 minút? Za ten čas musím fakt rýchlo činiť pokánie!“ potom by som povedal, že tvoj vzťah s Ním nie je úplne v poriadku.

Ak niekto kráča s Bohom tak, ako má, vždy by sa mal tešiť na Pánov návrat. Osobe, ktorá skutočne pozná Boha, by sa malo vždy aspoň trošku cnieť za domovom v nebi. Cnie sa ti?

Ak sa Ježiš dnes vráti (čo sa reálne môže stať), budeš pripravený? Ježiš povedal: „Jeden bude vzatý a druhý ponechaný“ (Mt 24:40). Keď sa Pán vráti pre svoju cirkev, niektorí ľudia tu ostanú. Čo sa stane s tebou?

Stále je tu aj možnosť, že zomrieš. Nikdy nevieš, kedy to príde. Nik z nás to nevie. Čo ak je toto tvoja posledná príležitosť urovnať svoj vzťah s Bohom a ty si ju jednoducho necháš ujsť v domnienke, že príde zajtrajšok, že ešte prídu ďalšie príležitosti? Nikdy nevieš, či naozaj prídu.

Biblia nám hovorí príbeh o tom, ako prorok Izaiáš šiel za kráľom Chizkijom, aby mu povedal: „Daj do poriadku dom, lebo zomrieš, nezostaneš nažive“ (2Kr 20:1). Si pripravený na stretnutie s Bohom? Nečakaj. Usporiadaj si svoj život s Ním hneď teraz.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 2101 krát

Zdieľajte: