„A počul som hovoriť hlas Pánov: Koho pošlem a kto nám pôjde? Nato som povedal: Tu som ja, pošli mňa!“ (Iz 6:8)

Najlepší moment v mojom živote nastal vtedy, keď som prijal Ježiša Krista ako svojho Pána a Spasiteľa. Tento deň zmenil celkové smerovanie môjho života.

Keď som začal chodiť do chámu, bol to pre mňa úplne nový svet. Vôbec som nepoznal Bibliu ani cirkev ako takú. Spôsob, ktorým kresťania uvažovali, mi bol totálne cudzí. No chcel som sa dozvedieť viac o Pánovi, a čo bolo najdôležitejšie, chcel som mať ten spomínaný vzťah s Bohom. Stále som hľadal viac.

Mal som kamaráta, ktorý sa volal Gregg. Poznali sme sa už od základnej školy. Dodnes si pamätám, ako som mu v čase, keď som sa stal kresťanom, hovoril: „Gregg, viem, že sa bojíš, že sa zo mňa stane fanatik, ale chcem, aby si vedel, že nikdy nebudem jeden z tých kresťanov, ktorí chodia po uliciach s Bibliou v ruke a krížikom na krku, rozprávajú sa s ľuďmi o Bohu a stále opakujú „Sláva Bohu!“ alebo iné podobné frázy. Naozaj taký nebudem, sľubujem!“ Myslím, že som ho vtedy upokojil.

O dva týždne neskôr sme sa náhodou stretli na newportskej pláži. Za ten krátky čas, čo sme sa nevideli, som začal chodiť do ulíc, aby som ľuďom hovoril o Pánovi. V ruke som držal Bibliu, na krku mi visel krížik a skôr ako som si to stihol uvedomiť, počul som sám seba, ako vravím: „Sláva Bohu!“ Gregg sa na mňa pozrel, ja som mu pohľad opätoval a obaja sme sa začali smiať.

Boh ma premieňal a ja som mal túžbu vykročiť k ľuďom a zvestovať im evanjelium. Chcel som, aby si ma Boh používal. Ohromuje ma, že Stvoriteľ celého vesmíru, všemohúci Boh, sa skláňa, aby konal v mojom živote.

Neviem si predstaviť väčšie privilégium ako to, že Boh si nás chce použiť.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 2135 krát

Zdieľajte: