„Tvoju reč som skryl vo svojom srdci, aby som proti Tebe nehrešil.“ (Ž 119:11)

Biblia, ktorá sa rozpadáva, je zvyčajne znamením života, ktorý drží pohromade. Vždy rád vidím dotrhané a pozvýrazňované Biblie, ktoré sa rozpadávajú, pretože je to dobré znamenie.

Myslím si, že by mala existovať špeciálna Biblia pre kazateľov. Spomenul som to aj niektorým ľuďom, ktorí Biblie vydávajú. Povedal som im: „Urobte Bibliu pre kazateľov. Dajte jej oceľovú väzbu.“ Koniec koncov, kazatelia Bibliu skutočne používajú. Počas toho ako rozprávame, napríklad Bibliou zatrasieme, zdvihneme ju nad hlavu a ukazujeme na ňu. Prečo to robíme? Neviem.

My veriaci by sme však len tak nemali triasť svojimi Bibliami, alebo ich dvíhať nad hlavu, či ukazovať na ne. Potrebujeme Božie slovo čítať, učiť sa ho naspamäť a ukryť si ho vo svojom srdci. Je dobré nosiť Bibliu v kabelke či kufríku, ale najlepšie miesto na uchovávanie Božieho Slova je v našich srdciach. Ako povedal žalmista: „Tvoju reč som skryl vo svojom srdci, aby som proti Tebe nehrešil“ (Ž 119:11).

Skry ho vo svojom srdci. Poznaj ho. A keď príde pokušenie, môžeš sa brániť Božím Slovom. Keď budeš mať príležitosť, môžeš o Božom Slove hovoriť s ľuďmi, ktorí Boha nepoznajú. Pamätaj si, že Boh nám dal Božie Slovo aj na obranu, aj na útok, aby sme bojovali za Jeho kráľovstvo.

Boh zasľubuje, že Jeho Slovo sa k nemu nenavráti prázdne. Či už tomu človek verí, alebo nie, Božie slovo sa nenavráti naprázdno. Úspešne správí, na čo ho Boh posiela. Preto používaj svoju Bibliu. Používaj ju dovtedy, kým sa nerozpadne!

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1649 krát

Zdieľajte: