„Toto som vám povedal, aby ste mali pokoj vo mne.  Na svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet.“ (Jn 16:33)

Štúdie ukázali, že 85 % vecí, ktorých sa obávame, sa nikdy nestane. To znamená, že zo všetkého, čo ťa momentálne trápi, sa 85 % nestane. Čo však zvyšných 15 %? Nuž, Boh bude s tebou aj v ťažkých časoch.

Boh nám nesľúbil, že budeme žiť v bezbolestnom svete. Ježiš povedal: „Na svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet“ (Jn 16:33). Musíme čeliť faktom. Naši milovaní raz odídu a náš život zaplavia ťažkosti.

Je tu však dobrá správa: hoci žijeme v krajine smrti, máme namierené do krajiny života. Áno, smrť príde, no Ježiš nám zasľúbil: „Neboj sa! Ja som Prvý aj Posledný a živý;  bol som mŕtvy, a hľa, som živý naveky vekov a mám kľúče smrti a podsvetia“ (Zjav 1:17-18). Som tak rád, že On drží kľúče. Ak by som mal kľúče ja, už by boli dávno stratené.

Niekto sa ma prednedávnom opýtal, aký je môj najduchovnejší zážitok. Inými slovami, kedy som vo svojom živote cítil Božiu prítomnosť viac než inokedy. Musel som sa zamyslieť. A potom som si spomenul na najduchovnejší zážitok svojho života. Božiu prítomnosť som cítil viac ako inokedy, keď som sa dozvedel, že môj syn Christopher zomrel a Boh tam bol.

Môžeme sa radovať z toho, že Boh má všetko vo svojich rukách. Bude s nami a dá nám všetko, čo potrebujeme a kedy to potrebujeme.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1715 krát

Zdieľajte: