„A zjaví sa spravodlivý súd Boha, ktorý odplatí každému podľa jeho skutkov: večným životom tým, čo s vytrvalosťou v dobrom skutku hľadajú slávu, česť a nesmrteľnosť...“ (R 2:7)

Máme tendenciu si myslieť, že všetko, čo sa má stať, sa musí stať počas tej krátkej chvíľky, kým žijeme na zemi. No podľa Biblie budeme žiť večne a sú veci, ktoré na nás čakajú až v budúcnosti.

Premýšľam nad svojím synom Christopherom, ktorý je už v nebi. Išiel domov k Pánovi, keď mal 33 rokov. Christopher bol úprimný kresťan, milujúci syn, brat, manžel a otec. Zároveň bol talentovaný dizajnér. Plánuje si Boh ešte použiť tento jeho dar? Možno v budúcnosti. Biblia o tomto tisícročí hovorí: „Budú stavať domy a bývať v nich, vysadia vinice a jesť budú ich ovocie.“ (Iz 65:21)

Čaká nás práca. Čakajú nás úlohy. Možno sa sny, ktoré sa Ti nikdy nepodarilo zrealizovať na zemi, stanú skutočnosťou v nebi, resp. na Novej Zemi, keď príde Kristus, aby vládol a panoval spolu so svojimi nasledovníkmi.

Boh nás miluje a každému z nás dal určité schopnosti. Dal nám túžbu dosahovať ciele a niečo s našimi životmi urobiť. List Rímskym hovorí: „A zjaví sa spravodlivý súd Boha, ktorý odplatí každému podľa jeho skutkov: večným životom tým, čo s vytrvalosťou v dobrom skutku hľadajú slávu, česť a nesmrteľnosť...“ (R 2:7) Presne to chceme. Chceme niečo dosiahnuť. Chceme, aby na našich životoch záležalo. To Boh nás takto stvoril. Všetko sa to naplní v Božom čase, buď tu na zemi, alebo v nebi.

Dovtedy však ostaňme verní. Ostaňme verní ceste, ktorú nám Pán pripravil. Využime rozumne naše životy, náš čas a naše zdroje.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1125 krát

Zdieľajte: