„Lebo ma skryje vo svojom stane v deň pohromy, schová ma v skrýši svojho stánku, vyvýši ma na skalu.“ (Ž 27:5)

Občas, keď sa dostaneme do určitých situácií, hovorievame: „Prečo Boh dovolil, aby sa mi toto stalo?“ Neskôr, keď prejde niekoľko rokov, a s odstupom času vidíme jasne, môžeme sa obzrieť späť a vidieť, prečo Pán urobil to, čo urobil – alebo prečo neurobil to, čo sme si mysleli, že má urobiť.

Ak mám byť úprimný, som rád, že často neviem, čo okolo mňa prebieha. Nemusíme vedieť, čo sa deje v nadprirodzenom ani v pozemskom svete, o možných sprisahaniach proti nám alebo o tých, ktorí nás chcú zničiť. Ale toto vieme: Pán je s nami, kdekoľvek sme.

Dávid, ktorý vedel, čo je to obávať sa o svoj život, napísal v Ž 27:5 tieto slová: „Lebo ma skryje vo svojom stane v deň pohromy, schová ma v skrýši svojho stánku, vyvýši ma na skalu.“

A potom v Iz 54:17 počujeme: „Nijaká zbraň, zhotovená proti tebe, nebude úspešná. Každý jazyk, ktorý sa zdvihne proti tebe k súdnemu výroku, ty zatratíš. Toto je údel sluhov Hospodinových a ich spása odo mňa – znie výrok Hospodinov.“

Ľudia možno dokážu klamať a na čas všetkých zavádzať, ale napokon to vyjde najavo. Všetko sa nazve pravým menom. Dobrá správa je, že aj keď ľudia proti tebe ako Božiemu dieťaťu kujú pikle, nemusíš sa báť. Pán je s tebou. Bol s Pavlom v jeho väzenskej cele a je s tebou všade, kdekoľvek si.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 2091 krát

Zdieľajte: