„Ale múdrosť, ktorá je zhora, je predovšetkým čistá, potom pokojamilovná, krotká, poslušná, plná milosrdenstva a dobrého ovocia, nestranná, bez pokrytectva.“ (Jk 3:17)

V posledných rokoch sa svet akoby navrátil k barbarizmu. Spolu s klesajúcim praktickým kresťanstvom vystúpila drzosť a násilnosť. Susedia sa hádajú so susedmi. Bitky sú vážnym problémom v školách a „vojny gangov“ amerických teenagerov sa stali postrachom miest. Otcovia a matky sa hádajú a hašteria. Domovy sa rozpadávajú. Vysoko postavení politici sa osočujú a vo vášnivých sporoch si nedržia dôstojnosť svojho úradu. Prečo a ako sa takéto barbarstvo vkradlo do nášho spoločenského života? Je to preto, lebo sme zabudli na Ježišove slová: „Blahoslavení krotkí, lebo oni dedičmi zeme budú.“ Videl som tvrdých, drsných, skúsených mužov, ktorí otvorili svoje srdcia viere, prijali Krista za svojho Spasiteľa a stali sa z nich nežní, trpezliví, milostiví gentlemani.

Modlitba dňa

Naplň ma svojou milosťou a láskou, Pane. V rozhnevanom svete si ma použi ako toho, čo prinesie pokoj tam, kde je konflikt.

Billy Graham Evangelistic Association

graham


Prečítané 1115 krát

Zdieľajte: