„Všetko krásne učinil vo svojom čase, aj večnosť im dal do sŕdc, len aby človek nevystihol od počiatku až do konca dielo, ktoré Boh vykonal.“ Kaz 3:11

Stalo sa vám už niekedy, že ste boli rozhodnutí, že niečo urobíte, pustíte sa do projektu, vezmete si určitú osobu alebo urobíte istú kariéru, a Boh vás nasmeroval inam?

Je veľa spôsobov, ako nás Pán vedie. Bolo by, samozrejme, milé zobudiť sa každé ráno s malým rozpisom na dverách, v ktorom by nám dával rozvrh dňa: O desiatej máš byť tu. O 11:46 máš byť tam. Bolo by to úžasné, ak by Boh rozplánoval celý deň a povedal nám, aké problémy nastanú, akým úlohám budeme čeliť, čo sa nás budú pýtať, aby sme mohli byť pripravení.

Boh ma však nikdy takto neviedol. Nikdy som nedostal denný rozvrh z neba, ale zistil som, že Božie riadenie prichádza ako výsledok krokov viery.

Pán má spôsoby, ako nám občas ukáže, že sme mimo Jeho vôle. Jedným z nich je nedostatok pokoja. Biblia nám hovorí: „A pokoj Kristov nech rozhoduje vo vašich srdciach“ (Kol 3:15).

Možno si spomenieš na určité situácie, možno vzťah, do ktorého si sa dostával, alebo miesto, kam si chodil, a mal si zrazu veľký nepokoj – takmer duchovnú triašku hlboko v tvojom vnútri. To možno Pán hovoril nie.

Niekedy sa stáva, že ťa Boh vedie inak, ako si ty zamýšľal. Boh má nielen svoju vôľu, ale aj svoje načasovanie každej situácie. Preto si chceme byť istí, že sme v Božej vôli, aj že postupujeme podľa Božieho načasovania.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 2117 krát

Zdieľajte: