„... známym činí od vekov.“

(Sk 15:18)

Zdalo sa ti niekedy, že ťa Boh sklamal? Možno sa ti zdalo, že nie je nablízku v čase, keď si ho potreboval alebo že na teba akosi zabudol. Možno si ho požiadal, aby urobil istú vec a On to nevykonal tak rýchlo, ako si to chcel ty. Zdalo sa, že dosť mešká.

Jeden z dôvodov, prečo sa tak niekedy cítime, je, že žijeme v ľudskom harmonograme. Je čas, keď vstávame. Je čas, keď obedujeme. Je čas, keď ideme spať. Naše životy sa riadia harmonogramom.

Takto však môžeme stratiť kopu času. Počas priemerného života strávi človek šesť mesiacov sedením pred semafórom a čakaním, kedy naskočí zelená; strávi rok hľadaním zapotrošených vecí na stole, kde je neporiadok; osem mesiacov otváraním spamu, dva roky snahou dovolať sa ľuďom, ktorí momentálne nie sú k dispozícii; päť rokov čakaním v radoch a tri roky na stretnutiach. (Ručím za to, že už teraz som pri jednotlivých veciach strávil viac času). A za rok strávi priemerný človek 1 700 hodín pozeraním televízie.

Boh sa akosi nezdá byť zviazaný harmonogramami, podľa ktorých žijeme my, pretože On žije vo večnosti. My žijeme vo fyzickom a dočasnom svete. Preto je pre nás ťažké porozumieť, ako môže Boh pracovať mimo našich harmonogramov. On má iný harmonogram než my. Kaz 3:11 hovorí: „Všetko krásne učinil vo svojom čase.“

Boh je nad časom. A keď sa zdá, že mešká, musíme si pamätať nasledovné: Boh nikdy nemešká. Vždy je dochvíľny. My môžeme stratiť pohľad na Boha, ale On z nás pohľad nikdy nestratí.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1834 krát

Zdieľajte: