„… A kto vie, či si nebola vyvolená na kraľovanie práve pre takú chvíľu, ako je táto?“

(Est 4:14)

Už si sa niekedy ocitol na mieste, kde si nevyhnutne nechcel byť? Pýtal si sa sám seba: „Prečo som skončil v tomto susedstve práve s týmito susedmi?“ „… Prečo som skončil v tejto triede s týmto učiteľom?“ „… Prečo som skončil na tomto pracovisku s týmto šéfom či spolupracovníkom?“ Už sa ti niekedy prihodilo, že Boh ťa dal práve tam, kde si pre nejaký dôvod?

V starovekej Perzii sa jedna krásna mladá žena ocitla v role kráľovnej počas strategického historického obdobia židovského národa.  Voči Židom bol zosnovaný likvidačný plán. „Mordochaj dal Ester odpoveď: Nemysli si, že so svojím životom vyviazneš v kráľovskom paláci jediná zo všetkých Židov.  Ak budeš v tejto chvíli mlčať, úľava a záchrana príde Židom z inej strany, ale ty a tvoja rodina zahyniete.  A kto vie, či si nebola vyvolená na kraľovanie práve pre takú chvíľu, ako je táto?“ (Est 4:13-14)

Henrietta Mears sa v roku 1928 cítila povolaná Bohom k učeniu nedeľnej školy v cirkvi Hollywood First Presbyterian Church. Pod jej vedením sa nedeľná škola rozšírila zo 450 detí na 4 200 v priebehu dvoch rokov, pričom konečné číslo bolo 6 500. Takisto založila vydavateľstvo Gospel Light Publishing a kresťanské konferenčné centrum Forest Home. Vďaka jej vplyvnému životu, ktorého súčasťou boli aj Bill Bright a Billy Graham, sa viac ako 400 mladých ľudí stalo kresťanskými služobníkmi na plný úväzok.

Možno nie si Billy Graham, ale môžeš byť Henrietta Mears. Trocha svetla vydrží dlho. Jeden život môže priniesť zmenu. Kto vie, či ťa Boh neumiestnil tam, kde si, práve pre takú chvíľu, akou je táto?

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1287 krát

Zdieľajte: