„Kto zhromažďuje v lete, je múdry syn, ale syn, ktorý vyspáva v žatve, robí hanbu.“ (Pr 10:5)

Leto je obdobie, kedy vinič rastie rýchlejšie a tráva rastie zdanlivo cez noc. Je to obdobie najdlhších dní a najkratších nocí.

Všetky projekty, ktoré si začal, všetky sny, ktoré si mal na jar, všetky veci, ktoré si zasadil a vložil do zeme, odrazu začnú rásť. Potom sa pristihneme pri tom, že sa v noci zvalíme do postele s myšlienkou: Ó, Pane, ako budem mať zajtra energiu vstať a robiť znova to isté? Čo som to urobil, že som sa na jar rozhodol pre toto všetko? Nemám ani tušenia! Môžeme sa cítiť úplne premožení.

Letné obdobie pre dušu je obdobím rušnej aktivity, keď máme veľa práce a keď na nás odrazu tlačí veľa vecí. Napriek tomu je to obdobie, keď Boh prináša do našich životov úžasné príležitosti. Je to obdobie, keď máme využívať deň.

Otvoril ti Boh v poslednom čase dvere a poskytol ti príležitosti? Využi ich. Nehovor však každej príležitosti áno. Vždy hľadaj v daných plánoch ako prvého Pána. Vždy si pre Neho vyhraď čas.

Príslovia učia: „Kto zhromažďuje v lete, je múdry syn, ale syn, ktorý vyspáva v žatve, robí hanbu“ (10:5) a „mravce – národ bez moci, a predsa v lete si zaobstarávajú potravu“ (30:25).

Keď sa pozrieme na to, cez čo všetko sme už prešli, keď nás život zrazu poháňa, myslíme si, že to tak bude vždy.

Nebude. Tieto dvere možností a požehnania ti nebudú vždy otvorené. Je to obdobie, preto ho využi.

Vzhliadaj v tomto období k Bohu. Ak Ho očakávaš, dá ti silu, aby si konal to, do čoho ťa povolal.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1331 krát

Zdieľajte: