„A tak nikto z vás nemôže mi byť učeníkom, ak sa nezriekne všetkého, čo má.“ (L 14:33)

Moja vnučka Allie miluje zbieranie plyšových zvierat. Kedykoľvek idem niekam na výlet, povie mi: „Starký, prines mi plyšové zvieratko.“ Pred nedávnom som bol na výlete a urobil som video nejakých plyšových zvieratiek pre Allie. Potom som jej zavolal, aby som sa jej opýtal, ktoré sa jej páčilo.

„Starký, už nie som zbláznená do plyšových zvieratiek,“ povedala.

„Ó, naozaj?“

„Som zbláznená do rozprávania s tebou.“

To ma zahrialo pri srdci. Myslím si, že všetci by sme mali Bohu povedať: „Pane, som zbláznený do rozprávania s Tebou, kráčania s Tebou, počúvania Tvojho hlasu a poznávania Ťa.“

Ježišovi učeníci musia odovzdať vlastnícky list svojich životov Kristovi. Ježiš upozorňoval: „A tak nikto z vás nemôže mi byť učeníkom, ak sa nezriekne všetkého, čo má.“ (L 14:33) V anglickom origináli prekladu novej verzie kráľa Jakuba tento verš znie nasledovne: „Ktokoľvek z vás, kto sa nevzdá všetkého, čo má, nemôže byť mojím učeníkom.“ Je to pripomienka toho, že v skutočnosti nie sme majiteľmi, ale správcami. Všetko, čo máme, jedného dňa niekomu zanecháme.

Znamená to, že je hriech mať auto alebo dom, či oblečenie, alebo nejaké peniaze v banke? Samozrejme, že nie. Tento verš by mohol byť preložený nasledovne: „Ak chceš byť mojím učeníkom, vzdaj sa nároku na všetko vo svojom živote.“ Je to pochopenie, že Boh je vlastníkom. Boh má nad tým kontrolu. Uznávame, že sme nad tým len správcami na určité obdobie.

Nie je zlé mať kariéru, ale je zlé, ak má kariéra teba. Nie je zlé mať majetok. Zlé to môže byť vtedy, ak má tvoj majetok teba. Tvoja jediná skutočná vášeň a posadnutosť v živote by mal byť Kristus. Všetky ostatné veci v živote majú svoje miesto – nie však to najdôležitejšie.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1322 krát

Zdieľajte: