„Veď je zjavné, že ste listom Kristovým, ktorý sme my písali svojou službou a napísali nie černidlom, ale Duchom Boha živého, nie na kamenné dosky, ale na mäsité dosky sŕdc.“ (2K 3:3)

Sammy Mason bol akrobatický pilot a oddaný nasledovník Ježiša Krista. Takisto bol letovým inštruktorom na letisku Santa Paula v Kalifornii. Jedného dňa ho prišiel navštíviť nejaký muž v súvislosti s leteckým tréningom, pretože si nedávno kúpil starožitný model lietadla – Stearmanov dvojplošník. Tým mužom bol Steve McQueen. Po výhre v automobilových a motokrosových pretekoch sa svetoznámy herec chcel naučiť lietať.

McQueena vychovávala matka alkoholička, ktorá naňho mala veľmi málo času, ak vôbec nejaký, a tak svoj čas trávil s kapelou Boys Republic v Chino Hills. V Hollywoode dosiahol vrchol a zarábal milióny dolárov. Vo svojom srdci mal však veľkú dieru.

McQueen strávil so Sammym Masonom v kokpite hodiny a obdivoval ho. Jedného dňa sa svojho inštruktora opýtal, čo bolo jeho tajomstvom, a Mason mu povedal o svojej viere v Ježiša Krista. Potom sa ho McQueen opýtal, či by s ním mohol ísť do kostola.  Šli do kostola Ventura Missionary Church, kde pastor Leonard DeWitt kázal evanjelium a každú bohoslužbu pozýval ľudí ku Kristovi. Po pár týždňoch mal McQueen dlhý rozhovor s pastorom, ktorý skončil tým, že McQueen odovzdal svoj život Ježišovi Kristovi.

Počuli sme už o Stevovi McQueenovi, ale pravdepodobne sme nepočuli o Sammym Masonovi. Jeden človek môže spôsobiť veľkú zmenu. Všetci máme niečo urobiť. Všetci máme nejakú sféru vplyvu. Chceme urobiť, čo môžeme, pokiaľ to môžeme urobiť.

Ak si veriaci, potom reprezentuješ Krista. Môžeš byť jediným kresťanom, akého niektorí ľudia budú vôbec poznať. Bolo povedané, že kresťania sú kráčajúcimi listami napísanými Bohom a čítanými ľuďmi. Možno si jediná Biblia, ktorú kedy ľudia čítali.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1578 krát

Zdieľajte: