„Zákon Hospodinov je dokonalý, občerstvuje dušu, svedectvo Hospodinovo je hodnoverné, múdrym robí prostého. Hospodinove nariadenia sú pravdou, potešujú srdce,… vzácnejšie sú ako zlato, ako mnoho rýdzeho zlata;“

Väčšina z nás sa spätne zhrozene pozerá na ročenku zo strednej školy. Kladieme si otázku: „Čo som si myslel?“ Veci sa vždy menia a posúvajú. Kultúra sa mení. Móda sa mení. Technológia sa mení. A, samozrejme, účesy sa menia tiež.

Na porovnanie, Božie slovo je vždy čerstvé. Vždy je nové. Písmo nám pripomína: „Hospodinove skutky lásky neprestávajú, lebo Jeho milosrdenstvo sa nekončí;  obnovujú sa každého rána, veľká je Tvoja vernosť.“ (Žal 3:22-23) A nielenže je Božie slovo vždy nové, ale je dokonalé. Je v priamom kontraste k chybnému, nedokonalému zmýšľaniu dnešného ľudstva.

Božie slovo je tiež pokladom. 19. žalm v 11. verši hovorí o tom, že Hospodinove práva sú vzácnejšie než zlato. Bibliu by sme mali otvárať s postojom, ktorý vraví: „Chcem vidieť, čo je dnes pre mňa v Božom slove. Ako ku mne môže Boh hovoriť cez Písmo?“ Biblia je vzácna.

Keď sa dožiješ posledného dňa svojho života, nebude ti záležať na skvelom aute. Nebude ťa zaujímať, koľko peňazí máš v banke. Nebude ťa trápiť veľkosť domu, v ktorom si žil. Nebude ťa trápiť tvoja ďalšia dovolenka či najnovší telefón alebo najnovšie čokoľvek.

Môžem ti však prezradiť niečo, na čom ti záležať bude. Bude ti záležať na tom, čo hovorí Biblia. Je to kniha, ktorá prezrádza, ako sa môžeš dostať do neba. Kniha, ktorá ti pomáha poznať Boha.

Ježiš vyhlásil: „Omnoho blahoslavenejší sú tí, čo počuli slovo Božie a zachovávajú ho.“ (L 11:28) Ak chceš pokoj, radosť, zmysel a šťastie prídu cez poznanie Božieho slova.

https://www.harvest.org

Laurie


Prečítané 1831 krát

Zdieľajte: