nedeľa, 19 júl 2020 02:00

Boh spravodlivosti - 19. júl

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Blahoslavený muž, ktorému Pán nepočíta hriech.“ (R 4:8)

Pred mnohými rokmi ma policajti zastavili kvôli prekročeniu povolenej rýchlosti v obytnej zóne. Na súde som priznal svoju vinu. Sudca bol priateľský a bolo na ňom vidieť, že mu je táto situácia nepríjemná. Nakoniec som ale dostal pokutu desať dolárov. Ak by ma nechal odísť bez pokuty, nebolo by to spravodlivé. Pokutu musel niekto zaplatiť. Buď ja, alebo niekto iný. Spravodlivosť koná v súlade s láskou. Boh lásky je zároveň aj Bohom spravodlivosti. Je to preto, lebo Boh miluje byť spravodlivý. Jeho spravodlivosť a Jeho láska sú vzájomne vyvážené a Jeho skutky a prejavy tak lásky, ako aj spravodlivosti sú zmysluplné.

Ak by Boh nepotrestal ľudí, ktorí páchajú zlo, Jeho láska by nebola skutočná. Jeho súd s páchateľmi zla, ktorých oddelí od spravodlivých, je prejavom opravdivej lásky. Potrebujeme sa pozerať na kríž a uvedomiť si temnú stránku Božieho rozsudku. Vyniesol ho pre nesmiernu lásku k nám. Obetoval svojho Syna, aby sme rozsudok nemuseli znášať my.

Modlitba dňa

Ty si najvyšší sudca, všemohúci Bože, a ja Ti ďakujem, že hoci som si nezaslúžil odpustenie, môj rozsudok bol zaplatený Tvojím milovaným Synom, Ježišom Kristom.

Billy Graham Evangelistic Association

Prečítané 413 krát Naposledy zmenené utorok, 30 jún 2020 21:32
Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

billygraham.org/