štvrtok, 23 júl 2020 02:00

Zanedbanie duše - 23. júl

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Blahoslavený človek, ktorý vždy zostáva v bázni, kto si však zatvrdzuje srdce, upadá do nešťastia.“ (Pr 28:14)

Všetci kresťania veria v Boha, ale mnohí z nich majú na Neho veľmi málo času. Na to, aby sa začali venovať čítaniu Biblie, modlitbe a láskavému správaniu sa k svojim blížnym, sú príliš zaneprázdnení každodennými vecami. Mnohí z nich stratili zápal a horlivosť v nasledovaní Pána Ježiša. Ak sa ich spýtame, či sú kresťania, pravdepodobne odpovedia: „Myslím, že som,“ alebo „Dúfam.“ Možno chodia do kostola na Veľkú noc, Vianoce a počas ďalších špeciálnych príležitostí, ale inak majú na Boha veľmi málo času. Boha zo svojho života vytlačili.

Biblia nás varuje pred zanedbávaním duchovného života. Môžeme si zatvrdiť srdce a uškodiť sami sebe, ak slabne náš hlad po Božích veciach. Takýto hlad by sme mali pociťovať neustále, pretože nás vedie k túžbe mať spoločenstvo s Bohom. Len v Ňom nájdeme pokoj pre svoje srdce.

Modlitba dňa

Aj dnes mám hlad a túžim Ťa poznať viac, Pane.

Billy Graham Evangelistic Association

Prečítané 368 krát Naposledy zmenené utorok, 30 jún 2020 21:33
Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

billygraham.org/