Vytlačiť túto stránku
utorok, 04 august 2020 02:00

Príď kráľovstvo Tvoje, buď vôľa Tvoja - 4. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Príď kráľovstvo Tvoje!  Buď vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi!“ (Mt 6:10)

Ako môžeme poznať Božiu vôľu? Nachádzame ju v Božom slove. Čím viac budeme Bibliu čítať, tým viac jej budeme rozumieť a tým viac budeme objavovať, čo je Božia vôľa.

Ježiš povedal, že by sme sa mali modliť: „Príď kráľovstvo Tvoje! Buď vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi!“ (Mt 6:10) Pripomína nám to, že základným predmetom modlitby je v prvom rade zosúladiť našu vôľu s Božou vôľou.

V Evanjeliu podľa Jána pätnástej kapitole nachádzame úžasné Ježišovo zasľúbenie: „ak zostávate vo mne a moje slová zostávajú vo vás, proste, čo chcete, a stane sa vám.“ (v.7)  V preklade z anglickej verzie Message znie verš nasledovne: „Ale ak budem vaším domovom a moje slová budú doma u vás, môžete si byť istí, že o čokoľvek ma požiadate, vypočujem vás a budem konať vo vašom záujme.“

Samozrejme, že my sa zameriavame na poslednú časť tohto verša: „…proste, čo chcete, a stane sa vám.“ Počkajte však chvíľu. Vráťme sa späť k podmienkam, ktoré v danom verši Ježiš predkladá: „ak zostávate vo mne a moje slová zostávajú vo vás…“ Inými slovami, ak zostávame v živom spojení s Ním a Jeho sloívá v nás prebývajú, zmení to spôsob našej modlitby.

Boh chce, aby sme objavili Jeho vôľu. A skutočná modlitba nie je prekonávanie Božej neochoty; je to uchopenie Jeho ochoty. Modlitba nie je o dosahovaní našej vôle v nebi; je o  dosahovaní Božej vôle na zemi.

Ak chceš vidieť pozitívne odpovede na svoje modlitby, to je tvoj kľúč. Zisti, čo je Božia vôľa a potom sa na základe toho modli.

https://www.harvest.org

Prečítané 562 krát Naposledy zmenené pondelok, 03 august 2020 21:39
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org

Najnovšie od Greg Laurie

Súvisiace položky (podľa značky)