utorok, 11 august 2020 02:00

Viac než si dokážeme predstaviť - 11. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Tomu však, ktorý môže nad toto všetko učiniť omnoho viac, ako my prosíme alebo rozumieme, a to podľa moci, ktorá pôsobí v nás.“ (Ef 3:20)

Pred mnohými rokmi, keď som bol mladý, som sa zamiloval do jedného dievčaťa a myslel som si, že ona je tá, ktorú si mám zobrať za ženu. Nikdy som ju o ruku nepožiadal. Bolo to hlavne z toho dôvodu, že hoci bola ku mne veľmi milá, nechcela so mnou nič mať.

Myslel som si: „Ona je tá pravá. Prečo o tom však nevie?“ Bolo to preto, lebo ona nebola tá pravá. Potom som stretol svoju ženu Cathe, ktorá pre mňa bola tá pravá a teraz sme spolu už 44 rokov.

Prednedávnom sme s Cathe na to dievča natrafili. Pozrel som sa na ňu a vzápätí na svoju ženu, ktorá je veľmi pekná a pomyslel som si: „Vďaka, Pane.“ Nehovorím to, aby som vyznel nevľúdne, ale jednoducho preto, aby som potvrdil, že Božie plány sú lepšie než naše.

Nie je zlé modliť sa za veci, ktoré v živote potrebujeme. Potrebujeme však pochopiť, že Božie plány pre nás sú lepšie než naše. Jeho plán je lepší než tvoj. Žalm 84:12 učí: „… Hospodin neodoprie blaho tým, čo chodia bez úhony.“ Ak je to dobré, Boh ti to dá. Ak to dobré nie je, potom ti to Boh nedá.

Stredobodom záujmu našej modlitby by mal byť Boh, nie my. Nemala by byť upriamená na to, čo chceme my, ale čo chce Boh. Naozaj dokonalá modlitba je tá, keď sa naša vôľa dostane do súladu s Božou vôľou, a potom sa podľa toho modlíme.

Sú obdobia, keď sa za veci modlíme horlivo a veríme, že sú Božou vôľou, no Boh na ne odpovedá nie. Znepokojuje nás to. Neskôr v živote vyhlasujeme: „Vďaka, Pane, že si mi nedal to, za čo som sa modlil.“  Božia vôľa je lepšia než naša vlastná.

https://www.harvest.org

Prečítané 817 krát Naposledy zmenené pondelok, 10 august 2020 21:19
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org