sobota, 15 august 2020 02:00

Stretnutie s Bohom - 15. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Hospodin Boh však zavolal na človeka a riekol: Kde si? – 1.Mojžišova 3:9

Jeden priateľ hovorieva: „Zo skôr je načas. Z načas je neskoro. Neskoro nie je nikdy prijateľné.“ Niekedy, keď máme Cathe a ja ísť spolu s ním a jeho manželkou na večeru, poviem: „Nechcem prísť neskoro. Neznášam, keď vojdem a oni už sedia. Poďme skôr.“ No aj tak, oni tam už sú. Prišli pred hodinou? Neviem. Ale sú neuveriteľne presní.

Jedna vec je prísť neskoro na stretnutie s priateľom, no niečo iné je prísť neskoro na schôdzku s Bohom. Biblia hovorí: „Či idú dvaja pospolu, ak sa nedohodli?“ (Am 3:3). Boh má s tebou dohodnuté stretnutie. Možno ho nevidíš v kalendári, ale je dohodnuté – každý deň. Potrebuješ si urobiť čas pre Pána.

Adam mával schôdzku s Bohom každý deň v záhrade Eden. Pán sa objavil, keď slnko zapadalo, a prechádzal sa so svojím priateľom Adamom. Neviem, či mal Boh ľudskú podobu alebo počuteľne hovoril. Ale aký úžasný čas to musel byť!

Jedného dňa, keď Boh prišiel, Adam na stretnutie meškal, pretože zhrešil. Takže Boh povedal: „Kde si?“

Uvažujem, či to občas nehovorí aj niektorým z nás. Kde si? Prečo si sa mi neozveš? Prečo nečítaš moje slovo? Prečo sa neukážeš v kostole s mojím ľudom, aby si ma oslavoval? Prečo sa nemodlíš? Čo sa deje? Kde si?

Na toto by sme si mali urobiť čas. Povieš: „Greg, som taký zaneprázdnený. Mám prácu.“ Na to, čo je dôležité, si čas urobíme. Nevynechávaj schôdzky s Bohom.

https://www.harvest.org

 

Prečítané 761 krát Naposledy zmenené piatok, 14 august 2020 21:18
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org