utorok, 18 august 2020 02:00

Nádej pre oneskorencov - 18. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Keď mal Enoch šesťdesiatpäť rokov, splodil Metúšelacha. Enoch chodil s Bohom a žil ešte tristo rokov po splodení Metúšelacha a mal synov a dcéry. – 1. Mojžišova 5:21-22

Biblia nám vraví, že Enoch začal chodiť s Bohom, keď mal 65 rokov. Zdá sa, že narodenie jeho syna Metúšelacha prinieslo Enochovo obrátenie. Meno Metúšelach znamená: „Keď on zomrie, bude to poslané.“ Keďže Enoch chodil s Bohom, vyjavil mu, že keď jeho syn zomrie, príde súd.

A ako dlho žil Metúšelach? Žil 969 rokov. To nám hovorí, že Boh vôbec nemá záľubu v zosielaní súdu. Niekedy uvažujeme, prečo sa Boh ešte nevrátil, aby priniesol spravodlivosť na túto planétu. Prečo po nás ešte neprišiel? Tu je odpoveď: „V posledných dňoch prídu posmievači, budú zosmiešňovať pravdu a nasledovať svoje žiadosti. Budú hovoriť: „Čo sa stalo s prísľubom, že sa Ježiš vráti? Od čias spred našich predkov všetko zostalo rovnaké, od stvorenia sveta.““ (2.Pt 3:3-4, preklad z angl. originálu)

Ale potom nám Boh odpovedá: „U Pána je jeden deň ako tisíc rokov a tisíc rokov ako jeden deň. Pán nemešká s prisľúbením, ako sa niektorí nazdávajú, že mešká; on je len trpezlivý s vami a nechce, aby niekto zahynul, ale aby sa všetci dali na pokánie.“ (verše 8-9, Botekov preklad) Boh vyčkáva.

Mimochodom, Boh vždy dodrží svoje termíny. Nikdy nemešká. Vždy sa ukáže načas a stanovil čas, keď sa vráti na túto zem. Čaká, kým do Jeho kráľovstva nevojde viac ľudí.

Enoch chodil s Bohom v jednom z najtmavších období ľudskej histórie. A ak Enoch dokázal žiť zbožný život v takej dobe, potom môžeme zbožne žiť aj my.

https://www.harvest.org

Prečítané 778 krát Naposledy zmenené pondelok, 17 august 2020 23:21
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org