štvrtok, 20 august 2020 02:00

Kráčať do neba - 20. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Pre vieru bol Henoch prenesený, aby neuzrel smrť, a nenašli ho, lebo Boh ho preniesol. Ešte pred prenesením dostal svedectvo, že sa páči Bohu. Židom 11:5 (ekum. preklad)

Môžeš žiť tak, aby si potešil seba, z čoho sa budeš cítiť pod psa. Môžeš žiť tak, aby si sa páčil iným, čo bude veľmi frustrujúce, pretože nemôžeš vždy vyhovieť všetkým. Alebo môžeš žiť tak, aby si robil radosť Bohu.

Tak žil Enoch. Žil tak, že sa páčil Bohu. Židom 11 nám hovorí, že „dostal svedectvo, že sa páči Bohu“ (ekum. preklad). To je úžasné svedectvo.

Ježiš povedal: „ja vždy to činím, čo je milé [Otcovi]“ (J 8:29). Kiež by sa to dalo povedať o tebe aj o mne – že žijeme tak, že sa páčime Bohu.

Biblia nám tiež hovorí, že: „Enoch chodil s Bohom; ale zrazu ho nebolo, lebo Boh ho vzal“ (1M 5:24). Enoch nezomrel, išiel do neba – niečo ako sólové vytrhnutie. Enoch chodil s Bohom na zemi, preto ho Pán prijal v nebi.

Som presvedčený, že žijeme v posledných časoch. Verím, že Ježiš Kristus sa môže vrátiť každú chvíľu. Z toho, čo som sa dozvedel pri štúdiu biblických proroctiev, som presvedčený, že ďalšia udalosť v kalendári proroctiev je to, čo nazývame vytrhnutie cirkvi, keď budú v okamihu všetci skutoční Ježišovi nasledovníci vyzdvihnutí zo zeme, aby sa stretli s Pánom, v mihu sekundy.

Ale ak Pán počas nášho života nepríde, potom zomrieme. Biblia hovorí: „ľuďom je uložené raz umrieť a potom príde súd“  (Žid 9:27). Nedá sa predtým uniknúť. Ak chodíš s Bohom a príde smrť, neobávaš sa jej, pretože vieš, že keď zomrieš, pôjdeš do neba. Vo chvíli, keď na zemi poslednýkrát vydýchneš, znovu sa nadýchneš v nebi. To je nádej kresťanov.

https://www.harvest.org

Prečítané 782 krát Naposledy zmenené streda, 19 august 2020 21:47
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org