sobota, 22 august 2020 02:00

Zbav nás zlého - 22. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„I neuvoď nás do pokušenia, ale zbav nás zlého!“ (Mt 6:13)

Raz som videl nálepku na aute, ktorá hovorila: „Neuvoď ma do pokušenia… Viem ho nájsť sám.“

Presne to je problém. Zbytočne sa ocitáme v situáciách, v ktorých sme citliví na pokušenie. Všetci poznáme svoje slabosti. Všetci vieme, kde by sme mohli ľahko padnúť.

V Pánovej modlitbe nás Ježiš učil modliť sa nasledovne: „I neuvoď nás do pokušenia, ale zbav nás zlého!“ (Mt 6:13) V podstate Bohu hovoríme: „Neveď ma na miesto, kde je viac než dokážem zniesť. Pane, pomôž mi, aby som nebol pokúšaný nad moju kapacitu odolávať pokušeniu.“

Mám pre vás dobrú správu. Biblia nám vraví: „Pokušenie, ktoré vás zachvátilo, je len ľudské, ale Boh je verný, On nedopustí pokúšať vás nad možnosť, ale s pokušením spôsobí aj vyslobodenie, aby ste ho mohli zniesť.“ (1K 10:13) Keď to voľne parafrázujem, znamená to, že Boh nám nedá viac, než dokážeme zniesť. Pokušenia existujú, no našou úlohou je vyhýbať sa im ako je to len možné.

Veci si veľmi sťažujeme, keď sa stretávame s nesprávnymi ľuďmi na nesprávnych miestach, čo môže v konečnom dôsledku viesť k tomu, že budeme konať nesprávne. O pokušení potrebuješ vedieť nasledovné: je lákavé. Diabol zvádzal ľudí dlhú dobu a je v tom celkom dobrý odborník.

Pokúšal Ježiša na púšti. A ak pokúšal Ježiša, potom bude určite pokúšať aj nás. Pokušenie príde. A keď bude tu, najlepšie miesto, na ktorom sa môžeme nachádzať je Božia vôľa. Najlepším miestom, kde môžeme byť, je kráčať s Pánom.

https://www.harvest.org

Prečítané 798 krát Naposledy zmenené piatok, 21 august 2020 21:32
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org