utorok, 25 august 2020 02:00

Kľúč k odolávaniu pokušenia - 25. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Blahoslavený muž, ktorý vytrvá v pokúšaní, lebo keď sa osvedčil, prijme veniec života, ktorý zasľúbil (Pán) tým, čo Ho milujú.“ (Jk 1:12)

Často sa mi stáva, že preplním hardvér na svojom počítači, pretože nikdy nevymažem žiadnu fotografiu. Mám veľmi veľa fotografií svojej rodiny, obzvlášť svojich vnúčat. Všetky si ich odkladám. Z času na čas, keď sa snažím otvoriť nejaký dokument, mi na obrazovke vyskočí malá správa, že môj hardvér je plný. Musím vyprázdniť kôš a vymazať zopár vecí.

Nebolo by skvelé, keby naše mysle boli tak plné Božieho Slova, že keď by diabol prišiel so svojimi pokušeniami, uvidel by malú správu - hardvér je plný?

Vo všeobecnosti k nám pokušenie prichádza v našej mysli. Prichádza vo forme myšlienky. Akoby klopalo na dvere našej predstavivosti. Niekto povedal, že nedokážeš zabrániť tomu, aby vták lietal nad tvojou hlavou, no môžeš ho zastaviť v tom, aby si v tvojich vlasoch postavil hniezdo.

Kľúčom je poznať Božie Slovo. V skutočnosti je memorovanie Božieho Slova skvelá vec. Žalmista vraví: „Tvoju reč som skryl vo svojom srdci, aby som proti Tebe nehrešil.“ (Ž 119:11)

Keď diabol pokúšal Ježiša na púšti, Ježiš mu odpovedal citáciou Písma. Zastával územie, ktoré dokáže zastávať každý kresťan. Ježiš nám ukazuje ako odolávať pokušeniu − a áno, pokušeniu je možné odolať.

Biblia vraví: „Blahoslavený muž, ktorý vytrvá v pokúšaní, lebo keď sa osvedčil, prijme veniec života, ktorý zasľúbil (Pán) tým, čo Ho milujú.“ (Jk 1:12) Pokušeniu dokážeme odolať. Slovo blahoslavený, ktoré je použité v tomto verši, znamená „šťastný.“ Ak chceš byť šťastný človek, potom si stráž svoju myseľ. Povedz nie pokušeniu a áno Bohu.

https://www.harvest.org

Prečítané 742 krát Naposledy zmenené pondelok, 24 august 2020 22:10
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org