štvrtok, 27 august 2020 02:00

Nevzdávaj sa - 27. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„povedal im podobenstvo, ako sa im treba vždy modliť a neochabovať.“ (L 18:1)

Modlil som sa viac ako tridsať rokov, aby moja mama prijala Krista. Začal som sa zamýšľať nad tým, či Boh vôbec niekedy vypočuje moju modlitbu. On ju však vypočul. Všetko sa udialo v Jeho čase. Biblia vraví: „Všetko krásne učinil vo svojom čase…“ (Kaz 3:11).

Nechceme veci uponáhľať. Nechceme predbiehať Pána, a nechceme za ním zaostávať. Chceme Jeho dokonalú vôľu v Jeho dokonalom čase. Musíme však byť vytrvalí v modlitbe.

Ježiš povedal: „Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené.“ (Mt 7:7) Všimni si, s akou stúpajúcou intenzitou Ježiš použil slová proste, hľadajte a klopte.

Začíname prosbou Boha o niečo. Potom prechádzame na ďalšiu úroveň: hľadáme. Nechystáme sa vzdať. Napokon klopeme. Udierame na dvere. Nie neberieme ako odpoveď. V našich modlitbách musíme byť vytrvalí. Nechceme sa vzdať.

Ak naša prosba nie je v súlade s Božou vôľou, vtedy Boh hovorí nie. Ak je načasovanie nesprávne, Boh vraví: spomaľ. Ak sa mýliš, Boh vraví: potrebuješ rásť. Ak je však prosba v súlade s Božou vôľou, načasovanie je správne a ty sa nemýliš, Boh vraví: áno.

Nie vždy poznáš Božiu vôľu, ale myslím si, že ak sa modlíme za spásu milovaného človeka, ak sa modlíme za duchovné prebudenie vo svojej krajine (naliehavo ho potrebujeme), ak sa vo svojich životoch modlíme za Božiu vôľu, nemôžeme ustúpiť. Nemôžeme sa vzdať.

Musíme pokračovať v prosení. Musíme pokračovať v hľadaní a klopaní. Biblia zasľubuje, že ak to budeme robiť, dvere sa nám otvoria.

https://www.harvest.org

Prečítané 802 krát Naposledy zmenené streda, 26 august 2020 08:28
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org