sobota, 29 august 2020 02:00

Deň, keď sa začala vojna - 29. august

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Hovorím vám: taká radosť býva pred anjelmi Božími nad jedným hriešnikom, ktorý činí pokánie. (L 15:10)

Ak si kresťan, potom som si istý, že budeš súhlasiť, že najdôležitejší deň v tvojom živote bol deň, kedy si svoj život odovzdal Ježišovi Kristovi. Bol to najvýznamnejší deň z viacerých dôvodov: prešiel si z tmy do svetla, z moci satana do Božej moci. Tvoj večný osud sa zmenil z miesta nazývané peklo na miesto nazývané nebo. Biblia nás učí, že nebo jasá nad hriešnikom, ktorý činí pokánie.

Avšak, bol to tiež deň, kedy sa v tvojom živote začala skutočná duchovná vojna. Hovorí sa, že obrátenie urobilo z našich sŕdc bojové pole. Veriacich môžeme poznať podľa ich vnútorného bojiska ako aj ich vnútorného pokoja.

Spočíva to v nasledovnom: každý, kto si zvolí byť na strane Pána Ježiša Krista bude čeliť ťažkej opozícii zo strany satana a jeho nasledovníkov. Buď budeš bojovať alebo budeš porazený. Buď územie zaberieš alebo ho stratíš. Nemôžeš byť duchovným pacifistom, lebo inak budeš zrazený k zemi. Na duchovnom boji sa musíš aktívne podieľať.

Je načase obliecť si duchovnú výzbroj a na základe Božieho slova sa naučiť, ako byť v Ježišovi Kristovi slávne víťaziť. Apoštol Pavol Timotea vyzýval: „Spolu (so mnou) znášaj protivenstvá ako dobrý bojovník Krista Ježiša.  Nikto z vojakov sa nepletie do zamestnaní (každodenného) života, aby sa páčil svojmu vojvodcovi.“ (2Tim 2:3-4)

Ako cirkev spoločne pochodujeme vpred, dokonca aj proti nepriateľským pevnostiam. Môžeme tu a tam prehrať šarvátku alebo bitku, ale vojnu vyhráme. Pravda evanjelia nakoniec zvíťazí.

https://www.harvest.org

Prečítané 714 krát Naposledy zmenené piatok, 28 august 2020 22:13
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org