utorok, 22 september 2020 02:00

Nie zábavná záležitosť - 22. september

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Potom sa budú báť mena Hospodinovho od západu a Jeho slávy od východu slnka, lebo On príde ako dravý prúd, ktorý vietor Hospodinov poháňa.“ (Iz 59:19)

Verím tomu, že žijeme v posledných časoch. Všade naokolo jasne vidíme naplnenie biblických proroctiev. Biblia nám vraví, že jeden zo znakov posledných časov bude nárast diabolských aktivít. Veci pôjdu od zlých k horším a budú to časy, kedy zlo bude na vzostupe.

Keď nahodíš tému diabla a démonov, niektorí ľudia sa ti vysmejú. Diabla vidia ako nejaký druh mýtickej a karikaturizovanej postavy. Avšak podľa Biblie je diabol veľmi skutočný. Ak tomu neveríš, potom svoj život úplne odovzdaj Ježišovi Kristovi a tak zistíš, aký skutočný je. S rovnakou istotou ako je Boh na nebi, je na zemi diabol, ktorý ťa chce zničiť.

Keď sa zamýšľame nad jeho mocou a schopnosťami, v istom smere to môže byť odrádzajúce, ale dobrou správou je, že „Potom sa budú báť mena Hospodinovho od západu a Jeho slávy od východu slnka, lebo On príde ako dravý prúd, ktorý vietor Hospodinov poháňa.“ (Iz 59:19)

V súčasnosti je veľa ľudí, ktorí sa pohrávajú s vecami, ktoré môžu mať démonický vplyv, dokonca ovládnutie a ktorí sa z toho vysmievajú. Zahrávajú sa so spiritistickou doskou „Ouija“ alebo každý deň čítajú horoskopy. Myslia si, že je vtipné zavolať veštici či jednej z nespočetných služieb, kde  ľudia údajne predpovedajú tvoju budúdcnosť.

Niektorí ľudia by povedali: „Greg, zmierni. Berieš tieto veci príliš vážne. Nijako to neškodí!“ Tieto veci sú reálne. Môžeme sa z toho vysmievať. Môžeme si myslieť, že je to vtip. Nie je to však vtip. S týmito vecami sa nezahrávaj. Buď opatrný. Buď ostražitý. Diabol je nažive, má sa dobre a pracuje. Nášho nepriateľa musíme brať vážne.

https://www.harvest.org

Prečítané 673 krát Naposledy zmenené štvrtok, 17 september 2020 21:15
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org