sobota, 26 september 2020 02:00

Čo diabol nechce, aby si robil - 26. september

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„A Pánovmu služobníkovi sa nepatrí vadiť, ale byť prívetivým ku všetkým, spôsobným vyučovať a trpezlivo znášať krivdy. Protivníkov nech krotko karhá, či by im Boh nedaroval pokánie, aby poznali pravdu.“ (2Tim 2:24-25)

Správa výskumnej spoločnosti Barna z roku 2013 odhalila, že keď sa kresťanov opýtali, či cítili zodpovednosť za šírenie svojej viery medzi ostatných, 73 % odpovedalo áno. Správa však ďalej odhalila, že počas minulého roku „len polovica (52 %) znovuzrodených kresťanov reálne aspoň raz vysvetľovala evanjelium niekomu, kto má odlišný svetonázor.“

Diabol nechce, aby sme svoju vieru šírili, pretože je to priama hrozba pre jeho kráľovstvo. Urobí všetko, čo môže, aby nás zastavil v šírení našej viery. Neviem ako ty, ale ja chcem zdvojnásobiť svoju snahu v robení toho, čo diabol nechce, aby som robil. Ľudí môžeš viesť ku Kristovi. Mnohí z nás však ten krok ešte neurobili.

Každý kresťan by mal vedieť povedať svoje svedectvo za tri minúty alebo aj menej. Povedzme, že by si bol na palube lietadla, a zistil by si, že všetky motory sú pokazené a lietadlo padá k zemi. Mal by si tri minúty na to, aby si prehovoril ku všetkým cestujúcim v lietadle. Myslíš si, že by si im mohol za ten čas povedať evanjelium? Ručím za to, že by si mohol. Dostal by si sa len k základnému posolstvu. Verím, že ak by sme to robili častejšie, ku Kristovi by sme priviedli viac ľudí.

Prosím, nehovor: „Nie som presvedčený o tom, že Boh ma povolal byť evanjelistom. Ja sa len snažím byť dobrým príkladom.“ Dobré príklady ľudí ku Kristovi neprivedú. Môžu však otvoriť dvere k jasnému vyjadreniu viery, čo v konečnom dôsledku môže ľudí priviesť ku Kristovi. Preto potrebujeme byť  dobrými príkladmi, aby sme mali príležitosť svoju vieru vyjadriť verbálne.

https://www.harvest.org

Prečítané 691 krát Naposledy zmenené štvrtok, 17 september 2020 21:16
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org