pondelok, 28 september 2020 02:00

Tretie obrátenie - 28. september

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Nech každý z vás každú nedeľu odloží, čo mohol usporiť, aby sa zbierky nekonali práve vtedy, keď prídem.“ (1K 16:2)

Sú dve témy, o ktorých keď ako pastor hovorím, výrazne umlčia zhromaždenie. Ktoré to sú? Evanjelizácia a dávanie. Prečo sú práve tieto témy také nepríjemné? Mylím si, že to môže byť preto, že v týchto oblastiach nerobíme to, čo robiť potrebujeme.

Domnievam sa, že naša odpoveď na kázeň o evanjelizácii by bola pozitívna, ak by sme svoju vieru šírili pravidelne. Ak z našich financií verne dávame a počujeme kázeň o dávaní, naša reakcia bude: „Samozrejme. Poznám to. Je to také požehnanie!“ Ak však pri týchto témach pociťujeme nepohodlie, príčina môže byť tá, že vo svojich životoch v týchto oblastiach zápasíme.

Pri dávaní nerozumieme hlavne tomu, že ak to robíme, Boh nám zasľubuje požehnanie. V Biblii je v súvislosti s dávaním desiatkov špeciálny prísľub, v ktorom Boh hovorí: „Prinášajte celé desiatky do pokladnice a v mojom dome bude poživeň;  vyskúšajte ma týmto − vraví Hospodin mocností: Či vám neotvorím okná nebies a nevylejem na vás až nadbytok požehnania!“ (Mal 3:10)

Slovo desiatok znamená desatina. Dávanie desiatku znamená dávanie desatiny nášho príjmu Pánovi. Bez ohľadu na to či je to hrubý alebo čistý zisk, jednoducho niekde začni. A vedz nasledovné: Všetko, čo máme, patrí Bohu. Biblia vraví o prinášaní desiatkov a obiet Pánovi. Štúdie napriek tomu ukazujú, že len dve až tri percentá kresťanov pravidelne zo svojho príjmu dávajú Bohu.

Martin Luther povedal: „Existujú tri nevyhnutné obrátenia: obrátenie srdca, mysle a peňaženky.“ Ak naše peňaženky ešte obrátené neboli, prichádzame o požehnanie.

https://www.harvest.org

Prečítané 672 krát Naposledy zmenené štvrtok, 17 september 2020 21:16
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org