streda, 30 september 2020 02:00

Povzbudenie v behu - 30. september

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Bratia, ak by niekoho aj pristihli pri nejakom poklesku, vy, duchovní, napravte ho v duchu tichosti −  a daj si pozor, aby si aj ty nepadol do pokušenia.“ (G 6:1)

Počas Olympijských hier v roku 2016 v Riu boli dve bežkyne na 5 000 metrov vo svojich záverečných štyroch okruhoch, keď sa zrazili. Nikki Hamblin z Nového Zélandu spadla ako prvá, a tým spôsobila pád bežkyne Abbey D’Agostino zo Spojených štátov. Bolo by pochopiteľné, keby D’Agostino vstala, obišla Hamblin a ukončila preteky. Udiala sa však úžasná vec. D’Agostino sa zohla a pomohla Hamblin vstať. Následne, na istý čas, začali behať spoločne. A keď zranená D’Agostino spadla na zem, Hamblin sa zastavila, aby jej pomohla. Obe to dotiahli do cieľa. Hoci preteky nevyhrali, ukončili ich.

Po danej udalosti sa Hamblin vyjadrila: „Odrazu sa na mojom ramene vyskytla ruka, ktorá akoby vravela: „Vstávaj, vstávaj! Musíme to dokončiť!“ Hamblin pokračovala slovami: „Nikdy na tento okamih nezabudnem. Keď sa ma niekto o 20 rokov opýta, čo sa stalo v Riu, to je môj príbeh.“

Niekedy sa potkneme a spadneme. A niekedy potrebujeme malú pomoc. List Galatským v 6. kapitole upozorňuje: „Bratia, ak by niekoho aj pristihli pri nejakom poklesku, vy, duchovní, napravte ho v duchu tichosti − a daj si pozor, aby si aj ty nepadol do pokušenia.“ Namiesto toho, aby sme si do človeka, ktorý padol, kopli, pomôžme mu znova vstať, aby tiež mohol dokončiť preteky.

Možno si svoj kresťanský život odštartoval výstrelom. Ocitol si sa mimo štartovacích blokov a bežal si svoje preteky, no neskôr si sa potkol a spadol. Môžeš vstať a preteky stále dokončiť. Nech tvoj život stojí za to. Hľadaj príležitosti, ako osláviť Pána. Zistil som, že tí, ktorí najviac myslia na večný život, robia najviac pre ten pozemský.

https://www.harvest.org

Prečítané 710 krát Naposledy zmenené štvrtok, 17 september 2020 21:16
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org