sobota, 03 október 2020 02:00

Náboženský hriech - 3. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Lebo ja poznám úmysly, ktoré mám s vami - znie výrok Hospodinov - úmysly smerujúce k blahu a nie k nešťastiu: dať vám budúcnosť a nádej.“ Jeremiáš 29,11

Toto slovo sa týka ľudí, ktorí sú v núdzi, pretože sú pod Božím rozsudkom. Izrael bol odvlečený do zajatia a prežíval ťažké chvíle. Nedôverovali Božiemu Slovu a zradili aj samotné Božie zjavenie k záchrane. Opustili Toho, ktorý je prameňom večného života. Namiesto toho sa pokúsili nájsť si iné pramene pre život. (Jer 2, 13)

Ale teraz nemyslime na Izrael, ale na nás samých! V 1. liste Korintským je uvedený varovný príklad pre nás, ktorí žijeme na konci časov. (1K 10, 11)
Najnebezpečnejším hriechom je ’náboženský’ hriech. Ten spočíva v tom, že človek odmieta Bibliu ako Božie Slovo, alebo považuje Bibliu za pravdivú len spolovice. To je príčinou toho, že človek odmieta Boha samého a Jeho cestu k spaseniu.
’Morálny’ hriech je tiež nebezpečný. Ten spočíva v neposlušnosti voči Bohu, neposlušnosti voči Jeho zjavenej vôli v zákone. Podvod, nevera a veľa iného. Ale pokiaľ človek predsa dovolí, aby pre neho Božie Slovo platilo, môže sa všetko obnoviť. Vtedy sa deje obrátenie a viera v Pána Ježiša k spaseniu. To však neplatí pri ’náboženskom’  hriechu. Ten vedie k súdu a trestu.
Tento súd a trest dnes visí nad mnohými ľuďmi v našej krajine.
Všetci, ktorí veria v Božie Slovo, to vidia. A preto sa vo veľkej obave rodí v našom srdci otázka: Čo bude s nami v budúcnosti?
Na túto otázku Boh odpovedá, že Jeho úmysly, ktoré má s nami, smerujú k blahu a nie k nešťastiu. K budúcnosti a nádeji. Boh posiela súd a trest preto, aby nás zachránil od toho, čo je horšie. Od večného zatratenia.
Počujme Ho teda a obráťme sa k Nemu!

Prečítané 568 krát Naposledy zmenené piatok, 02 október 2020 21:10
Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.