utorok, 27 október 2020 02:00

Som úbohý a chudobný - 27. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Ja som úbohý a chudobný, ale Pán myslí na mňa. Ty si môj pomocník a vysloboditeľ, Bože môj, nemeškaj!" Žalm 40:18

Dávid bol veľký Boží muž. Počúval Božiu radu po celý život a vykonal veľké veci pre Božie kráľovstvo. Ale Dávid nemal veľké myšlienky o sebe samom, alebo o tom, čo môže pre Boha vykonať. V jeho modlitbách často zaznieva refrén: "Som úbohý a chudobný."

Toto je slovo pre všetkých, ktorí vedia, že nespĺňajú Božie požiadavky. Ty, ktorý sa cítiš odsudzovaný svojím hriechom, vedz, že sa hodíš k Pánovi Ježišovi! Pán Ježiš prišiel, aby hľadal tých, ktorí si nevedia pomôcť sami, a pre ktorých nie je ani nádej. V Ňom dostávame odpustenie hriechov a večný život.

"O Ňom svedčia všetci proroci, že pre Jeho meno dosiahne odpustenie hriechov každý, kto verí v Neho." (Sk 10:43)
Ten, kto verí v Pána Ježiša, má večný život a všetko, čo k tomu patrí. Je dobre uspôsobený na to, aby bol použitý Bohom.

Ale aj keď bol ospravedlnený a narodený znova, cíti sa rovnako bezmocný, rovnako chudobný, rovnako zbytočný ako predtým. Nedostáva povedomie o tom, že teraz je už šikovný, teraz je už použiteľný pre Boha, teraz môže niečo vykonať. Celý život mu bude znieť refrén: som úbohý a chudobný.

Preto nám často hrozí, že stratíme odvahu. Ale nesmieme podľahnúť. Duch bojazlivosti nepochádza od Boha. Nemáme dôvod byť bojazliví, pretože Pán myslí na tých, ktorí sú úbohí a chudobní! Pán je im blízko. On je ich pomoc a spása. Takýchto kresťanov môže použiť k veľkým dielam vo svojom kráľovstve!

Prečítané 599 krát Naposledy zmenené pondelok, 26 október 2020 22:56
Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.