sobota, 31 október 2020 02:00

Si silný, keď si závislý od Neho - 31. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Hoci si bol malým vo vlastných očiach, si hlavou kmeňov Izraelských. A Hospodin ťa pomazal za kráľa nad Izraelom." Prvá kniha Samuelova 15:17

Toto je Pánovo Slovo Saulovi skrze Samuela. Keď bolo povedané, Saul bol veľkým vo vlastných očiach. Považoval sa za veľmi významného a staval sa voľne k Pánovmu Slovu. Už nerobieval to, čo mu Pán hovoril. Preto bol Bohom zavrhnutý.

Niečo to stojí považovať sa za malého vo vlastných očiach. To znamená, že sa človek považuje za málo významného. Považuje sa za človeka, ktorý môže spraviť pre Boha veľmi málo, ak vôbec niečo.

Je smutné počúvať, ako dnes mnohí ľudia hovoria, koľko úsilia vynakladajú pre Božie kráľovstvo. Akoby tým hovorili, že Boh musí byť veľmi šťastný a vďačný, pretože oni chcú pracovať s nasadením. Akoby verili, že budovanie Božieho kráľovstva závisí od toho, čo robia.
Ale míňajú cieľ. Boh nemôže použiť tých, ktorí znamenajú veľa vo svojich vlastných očiach.
Keď bol Saul malý vo svojich očiach, stal sa veľkým vodcom Izraela, pretože Boh ho ním spravil. Ale keď sa na základe svojich skúseností, ako kráľ Izraela, začal považovať za dôležitého, vtedy ho Boh už nemohol používať.

Rovnako je to s nami aj dnes. Keď chce Boh spraviť človeka silným, robí ho slabým. Keď chce dať človeku veľké miesto, robí ho malým a bezvýznamným. Boh odpovedá po svojom na tvoje modlitby, s ktorými k Nemu prichádzaš.

Preto to vôbec nie je zlý znak, ak si sa vydal Pánovi Ježišovi a išiel si do Jeho služby, ale aj tak sa cítiš malý, bezvýznamný a slabý. Je to odpoveď na tvoje modlitby, aby Pán Ježiš bol tvojou silou! Si silný, keď si závislý od Neho, ktorý je všetko vo všetkom.

Prečítané 527 krát Naposledy zmenené piatok, 30 október 2020 23:18
Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.