sobota, 10 október 2020 02:00

Sila dobrého príkladu - 10. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Keď sa jeho žena obzrela, premenila sa na soľný stĺp.“ (1M 19:26)

Nóach a Lót žili pred skazonosným súdom. Nóach čakal na potopu, Lót na súd nad Sodomou a Gomorou, kde žil. Lót však nikdy nezasiahol svoju rodinu ako Nóach. Lótov problém bol ten, že robil kompromisy. Znížil svoje normy, aby rozšíril svoj dosah.

V jeden deň Lóta navštívili Boží anjeli a, voľne parafrázované, mu oznámili nasledovné: „Potrebuješ sa so svojou rodinou odtiaľ dostať preč. Blíži sa súd.“ Keď však Lót informoval snúbencov svojich dcér, vysmiali sa mu do tváre.

Lót, jeho manželka a ich dcéry v podstate museli byť z mesta vytiahnutí. Preto Ježiš povedal: „Pamätajte na Lótovu ženu.“ (L 17:32) Ako opúšťala Sodomu, bola upozornená na to, aby sa nepozerala za seba. Napriek tomu to urobila. Slová, ktoré opisujú jej spätný pohľad v pôvodnom jazyku nenaznačujú rýchly pohľad. Hovoria skôr o túžobnom pohľade.

Už si sa niekedy na niečo pozeral túžobne? Inak povedané, bol si niekedy v obchode so šiškami, keď čerstvo urobené šišky s polevou prichádzali na páse? Presne takto sa Lótova žena pozrela na Sodomu a Gomoru a premenila sa na soľný stĺp.

Pripadá mi zaujímavé, že keď Nóach niečo povedal, jeho rodina na to reagovala. Avšak Lót prehovoril, a jeho rodina sa mu vysmiala. Aký vplyv máš na svoju rodinu? Nakoľko účinné je tvoje rodičovské slovo? Ako matka? Ako otec? Ľudia, ktorí menia svet, priťahujú svoje rodiny ku Kristovi, no tí, ktorých mení svet, tiahnu svoje rodiny od Krista. Všetci si prechádzame chvíľami nedôslednosti a dokonca pokrytectva, avšak naše deti nás stále pozorujú. Pozerajú sa na nás ako na príklady. Buď dobrým príkladom.

https://www.harvest.org

Prečítané 644 krát Naposledy zmenené piatok, 09 október 2020 23:47
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org