pondelok, 12 október 2020 02:00

Pamätaj na Boha - 12. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Nato vyšiel Nóach a s ním jeho synovia, jeho žena a ženy jeho synov. Vtedy Nóach postavil oltár Hospodinovi…“ (1M 8:18,20)

Neviem ako ty, ale keby som ja bol rok v drevenom korábe s množstvom zvierat a napokon by som sa doplavil na breh, prvá vec, ktorú by som urobil, by bolo, že by som zem pobozkal a následne by som behal a poskakoval naokolo. Chcel by som si trocha zacvičiť.

Nóach to však neurobil. Podľa 1M 8:20 pamätal na Hospodina: „Vtedy Nóach postavil oltár Hospodinovi a vzal zo všetkých čistých zvierat, zo všetkých čistých vtákov a obetoval spaľované obety na oltári.“

Vypovedá to o Nóachovi veľa. Vedel, ako dať prvé veci na prvé miesto a my môžeme urobiť to isté. Napríklad, čo tak poďakovať Bohu pred jedlom doma alebo v reštaurácii? Nemusí to byť dlhá modlitba, jednoducho Pánovi poďakuj za jedlo, ktoré zaobstaral.

Myslím si, že je úžasné robiť to verejne, nie však nápadne či veľmi okato. Raz som bol v reštaurácii, keď do nej vošla veľká rodina. Keď dorazilo jedlo, všetci sklonili svoje hlavy a jednoducho poďakovali. Veľmi sa mi to páčilo. Myslím si, že to bolo skvelé svedectvo.

Ďalší spôsob, ktorým môžeme vyjadriť, že myslíme na Pána, je verné dávanie našich financií. Príslovia 3:9 učia: „Cti Hospodina darmi svojho imania a prvotinami z každého svojho výnosu.“ Uznanie, že všetko, čo máš, ti dal Boh a uctenie Ho svojimi financiami je pamätanie na Pána.

Namiesto toho, aby si aktualizoval svoje sociálne médiá alebo čokoľvek iné, čo robíš, vezmi si Bibliu a čítaj. Je to spôsob ako pamätať na Pána.

Mnohokrát máme tendenciu na Pána zabúdať. Daj prvé veci na prvé miesto. Pamätaj na Boha.

https://www.harvest.org

Prečítané 656 krát Naposledy zmenené nedeľa, 11 október 2020 23:21
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org