streda, 14 október 2020 02:00

Skonči dobre - 14. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Preto ja tak bežím, nie ako na neisto…“ (1K 9:26)

Keď zoberiem svoje vnúčatá na ihrsko, chcú, aby som sa  k nim pridal. Vedia, že sú malé a že potrebujú moju pomoc. V podstate sú na mne závislé a ja som tam, aby som im pomohol.

Pre veriacich, ktorí poznajú Pána len chvíľu, môže byť veľmi jednoduché stať sa zraniteľnejšími než mladý kresťan. Ako niektorí veriaci vo svojej viere rastú, môžu povedať: „Ide mi to dobre. Už viac-menej nemusím byť natoľko obozretný.“  Tým, že si mysla, že dosiahli určitý stabilný stav začínajú znižovať svoju ochranu a zrazu sa tak stanú zraniteľní.

Na druhej strane, mladší veriaci vedia, že je tu možnosť pádu. Dávajú si väčší pozor. Vidíme to v Biblii. Mojžiš, muž, ktorému Boh zveril Desať Božích prikázaní, muž, ktorého si Boh použil na vedenie Izraelitov cez púšť dorazil na samotný pokraj zasľúbenej zeme a vtom stratil s Izraelitmi trpezlivosť. Neposlúchol Boha, a pre to mu nedovolil vstúpiť do zasľúbenej zeme.

Izraeský kráľ Dávid, malý pastier, ktorý spieval Bohu chvály, vrah Goliáša v údolí Élá, bojovník, básnik a muž podľa Božieho srdca, bol rovnako aj cudzoložník. Koniec koncov, bol aj vrah. Neskôr v živote urobil veľa nesprávnych vecí.

Jeho syn Šalamún, ktorý bol v jednom bode najmúdrejší muž, aký kedy žil, sa dostal do strašného obdobia opätovného skĺznutia k starým hriechom.

Toto nám pripomína, že môžeme bežať dobré preteky a byť celý čas na prvom mieste, no keď sa neskôr pred cieľovou čiarou zrútime, prehráme. Nezáleží na tom, či sme boli vpredu väčšinu pretekov. Nie je to len o tom, aby sme dobre začali. Je to tiež o tom, aby sme dobre skončili.

https://www.harvest.org

Prečítané 677 krát Naposledy zmenené utorok, 13 október 2020 21:35
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org