piatok, 16 október 2020 02:00

Trvalý vplyv mamy - 16. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„pripomínajúc si tvoju nepokryteckú vieru, ktorá prebývala najprv v tvojej starej matke Loide a v tvojej matke Eunike, ale presvedčený som, že aj v tebe.“ (2 Tim 1:5)

Prezident Theodore Roosevelt o matkách vyhlásil nasledovné: „Keď je všetko vypovedané, je to matka, a jedine matka, ktorá je lepším občanom než vojak, ktorý bojuje za svoju krajinu. Úspešná matka, tá, ktorá sa podieľa na výchove a tréningu chlapcov a dievčat, z ktorých vyrastú mužovia a ženy budúcej generácie je pre komunitu užitočnejšia. A aj keď si to nie vždy uvedomuje, má v nej významnejšiu a dôležitejšiu pozíciu, než ktorýkoľvek muž. Matka je hlavným prínosom národného života. Je omnoho dôležitejšia než úspešný politik, podnikateľ, umelec či vedec.“

Matky zohrávajú v našej spoločnosti nevyhnutnú rolu. Nielenže ovplyvňujú svoje deti, ale ovplyvňujú aj svoje vnúčatá a azda aj pravnúčatá. Aj keď nie sú nablízku, dokonca aj keď sú už v nebi, stále majú vplyv na generácie kvôli pravdám, ktoré podávali ďalej.

Pavol napísal Timotejovi o vplyve jeho starej mamy a mamy na jeho mladý život slovami: „pripomínajúc si tvoju nepokryteckú vieru, ktorá prebývala najprv v tvojej starej matke Loide a v tvojej matke Eunike,  ale presvedčený som, že aj v tebe.“ (2 Tim 1:5) Začalo to jeho starou mamou, Loidou, pokračovalo jeho mamou Eunikou a potom samotným Timotejom. A Timotej túto vieru podal ďalej. Ukazuje nám, aké je dôležité je odovzdávanie dedičstva zbožnosti ďalším generáciám.

Ak si mama, možno máš pocit, že si svoju prácu neodviedla najlepšie. V skutočnosti sa možno zdá, že v tejto chvíli sú tvoje deti dielom, ktoré má pred sebou ešte kus práce. To, čo je potrebné, je pokračovať v modlitbách. Nikdy sa nevzdávaj, pretože tvoj vplyv je väčší než si možno uvedomuješ.

https://www.harvest.org

Prečítané 881 krát Naposledy zmenené štvrtok, 15 október 2020 23:10
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org