nedeľa, 18 október 2020 02:00

Láska je trpezlivá - 18. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá.“ (1K 13:4)

S mojou ženou Cathe sme spolu chodili tri roky. Počas toho sme sa tri krát rozišli. Naozaj to pre nás bola výročná udalosť. A boli to dramatické rozchody typu už nikdy v živote ťa nechcem vidieť. A potom sme sa zase dali dokopy. Takéhoto fungovania sme sa včas zbavili. Mali sme tri roky na to, aby sme jeden druhého videli takmer v každej situácii.

Ak niekoho skutočne miluješ, ak je tvoja láska skutočná, potom pretrvá. Biblia hovorí: „Mohutné vody nemôžu uhasiť lásku, ani veľrieky ju neodplavia“ (Veľp 8:7).

Pre tých, ktorí sú nezadaní, nemyslite si, že keď s niekým vstúpite do manželstva, napravíte ho. Ženy, možno, že je vo vašom živote zlý chlapec, ktorého sa chystáte napraviť. Chcete ho trocha skultúrniť, urobiť z neho lepšieho muža a zodpovednejšieho človeka. Mám pre vás dôležitú správu: Môže sa z neho stať horší človek než je teraz. Ak ho nedokážeš milovať takého, aký je, potom by si s ním možno nemala vstupovať do manželstva.

A keď keď si už raz vstúpil do manželstva, potrebuješ byť so svojím partnerom trpezlivý, pretože manželstvo bude skúšať tvoju trpezlivosť. Láska je trpezlivá. V pasáži Písma, ktorá je známa ako hymna lásky nachádzame nasledovné slová: „láska je trpezlivá, láska je dobrotivá“ (1K 13:4). Slovo trpezlivá, alebo doslova znášajúca bez odporu niečo nepríjemné je v Novej zmluve bežné. Takmer výlučne je používané v súvislosti s ľuďmi než s okolnosťami alebo udalosťami. Ježiš bol zosobnením tejto lásky. Božia láska v nás nám môže spôsobiť ťažkosti. Môže byť zneužitá. Je trpezlivá.

Všetci sme hriešnici a navzájom si budeme robiť veci, ktoré nevzbudzujú lásku. Ak skutočne miluješ svojho manžela alebo manželku budeš s ňou alebo s ním mať trpezlivosť.

https://www.harvest.org

Prečítané 634 krát Naposledy zmenené sobota, 17 október 2020 23:40
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org