utorok, 20 október 2020 02:00

Láska je dobrotivá - 20. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Alebo či pohŕdaš bohatstvom Jeho dobrotivosti, trpezlivosti, zhovievavosti a nevieš, že dobrota Božia ťa vedie k pokániu?“ (R 2:4)

Presne ako trpezlivosť nechce od ostatných nič, dá dobrotivosť ostaným čokoľvek. Samozrejme, Boh je v tomto naším príkladom. List Rímskym 2:4 vraví: „Alebo či pohŕdaš bohatstvom Jeho dobrotivosti, trpezlivosti, zhovievavosti a nevieš, že dobrota Božia ťa vedie k pokániu?“ (R 2:4).

Si kresťanom, pretože Božia láska si ťa získala. Božia dobrota ťa priviedla ku pokániu. Rovnako, ak manžel miluje svoju ženu ako Kristus miloval cirkev, potom na to bude jeho manželka odpovedať. Práve tak ako cirkev odpovedá Ježišovi, manželka bude odpovedať láskyplnej iniciatíve svojho manžela.

Máme si navzájom prejavovať dobrotivosť v praktických veciach. Napríklad, keď si sa začal stretávať s osobou, ktorá sa neskôr stala tvojou manželkou, chcel si na ňu zapôsobiť. Pekne si sa obliekol a vyčistil si auto. Vyzdvihol si ju pred domom a otvoril si jej dvere. Povedal si jej, že je krásna a priniesol si jej malé darčeky.

Potom si sa oženil a teda, veci sa trochu zmenili. Stále jej nosíš darčeky: „Zlatko, tu je moja špinavá bielizeň. Mohla by si ju čo najskôr vyprať?“ Stále jej otváraš dvere, no zatvoríš ich skôr, než stihne nastúpiť. Berieš ju ako samozrejmosť.

Biblia o súcej žene hovorí nasledovné: „Jej synovia vstanú a blahoslavia ju a jej manžel ju takto chváli“ (Pr 31:28). Chlapi, kedy ste naposledy pochválili svoju manželku? Kedy naposledy ste jej polichotili?

Neviem prečo, ale vo všeobecnosti je mužskou prirodzenosťou emócie a lásku potláčať. Preto musíme vynaložiť vedomú snahu na odporovanie tomu, čo je prirodzené. Musíme vynaložiť vedomú snahu, aby sme prejavili dobrosrdečnosť.

https://www.harvest.org

Prečítané 687 krát Naposledy zmenené pondelok, 19 október 2020 22:20
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org